Mundial 2018. Francja - Argentyna. Paweł Gil asystentem sędziego

W sobotę w Kazaniu o godz. 16 Francja zmierzy się z Argentyną w meczu 1/8 finału mundialu. Głównym arbitrem meczu został Alireza Faghani, a Paweł Gil będzie asystentem sędziego wideo (AVAR).

Polskiego arbitra jednak nie zobaczymy na stadionie, bo w tym czasie będzie w Moskwie pomagał przy obsłudze systemu VAR. Będzie asystentem sędziego wideo (AVAR), na którego wyznaczono Massimiliano Irratiego. Podczas mundialu w Rosji Gil już jedenaście razy pełnił taką funkcję. Pomagał przy obsłudze m.in dwóch meczów Argentyny (z Islandią 1:1 oraz Nigerią 2:1).

Jak Argentyna i Francja dotarły do 1/8 finału?

Francuzi wygrali grupę C, gdzie mierzyli się z Australią, Peru i Danią, ale nie pozostawili po sobie zbyt dobrego wrażenia. W trzech meczach zdobyli siedem punktów, ale obie wygrane – 2:1 z Australią i 1:0 z Peru – były wymęczone. Z Danią padł bezbramkowy remis.

Argentyńczycy również nie zachwycili. Najpierw zremisowali z Islandią 1:1, a potem ulegli Chorwacji aż 0:3. Wygrali dopiero starcie z Nigerią 2:1, ale nie było zbyt przekonujące zwycięstwo. I to właśnie w meczu z Nigerią Messi strzelił jedynego gola podczas tegorocznego mundialu.

Marciniak do domu?

Jak informuje "La Gazzetta dello Sport" Szymon Marciniak nie będzie sędziował meczów fazy pucharowej mistrzostw świata. To kara za błąd w meczu Niemcy - Szwecja. Polak przed mundialem był typowany nawet do sędziowania półfinału.

Więcej o: