Mundial 2018. Francja - Argentyna. Kylian Mbappe odda premie za mistrzostwa świata na cele charytatywne

Kylian Mbappe postanowił oddać wszystkie pieniądze, jakie zarobi za występ na mistrzostwach, na cele charytatywne.

Piłkarze chętnie okazują serce i często uczestniczą w najróżniejszych akcjach charytatywnych. Tym razem z inicjatywą wyszedł piłkarz PSG, a także reprezentant Francji, Kylian Mbappe.

19-latek stwierdził, że nie chce pobierać pieniędzy za grę w reprezentacji, ponieważ wystarczającym wynagrodzeniem dla niego jest sama gra w kadrze "Trójkolorowych".

Po kontakcie ze swoimi prawnikami, stwierdził, że całość pieniędzy, jakie otrzyma za występ na mundialu przekaże na cele charytatywne. Mowa o niemałej kwocie, ponieważ napastnik reprezentacji Francji otrzymuje 20 tysięcy euro za każde spotkanie w którym zagra. Łatwo obliczyć, że na obecną chwilę mowa o kwocie rzędu 100 tysięcy euro, a jeżeli Francja przejdzie do kolejnych faz to ta suma może być jeszcze większa. Francuzi awansowali już bowiem do ćwierćfinału po tym, jak w 1/8 finału wygrali z Argentyną.

Na kogo mogą trafić Francuzi w kolejnych fazach? Czy kwota około 150 tys. euro przekazane na cele charytatywne przez Mbappe jest możliwa? Możecie przeprowadzić symulację fazy pucharowej mistrzostw świata i sprawdźcie ile pieniędzy może przekazać napastnik reprezentacji Francji na cele charytatywne.

Więcej o: