Mundial 2018. Podsumowanie fazy grupowej. Największe sukcesy i porażki

Faza grupowa mistrzostw świata w Rosji obfitowała zarówno w piękne mecze, jak i spektakularne porażki. Niestety wśród największych przegranych turnieju znajdują się także Polacy.

Najlepszy mecz

Niesamowita dominacja Chorwacji nad Argentyną czy trzymający w napięciu remis między Hiszpanią a Portugalią? Wybór jest bardzo trudny. Chorwaci, którzy mają szanse zostać czarnym koniem turnieju, uwypuklili wszystkie słabości Argentyńczyków i strzelili im trzy piękne bramki. Z drugiej strony wielki pojedynek państw półwyspu Iberyjskiego do samego końca trzymał w napięciu i obfitował w piękne gole z doskonałym strzałem Ronaldo z rzutu wolnego. Z racji większej sensacji, swój głos oddajemy na mecz Chorwatów z Albicelestes. 

Największa porażka

W tym niechlubnym rankingu bez wątpienia prowadzi reprezentacja Niemiec. Po raz pierwszy od prawie 100 lat nie udało się jej wyjść z fazy grupowej mistrzostw świata i po rozegraniu zaledwie trzech meczów muszą wracać do domu. Niemcy nie tylko przegrali swój pierwszy mecz na mistrzostwach przeciwko Meksykowi, ale też ulegli w ostatnim spotkaniu reprezentacji Korei.

Najładniejsza bramka

Gdy na boisko wchodzi Ricardo Quaresma, jednego można być pewnym - spróbuje on uderzyć piłkę zewnętrzną częścią stopy, tak by nadać jej ogromną rotacją. Nie inaczej było i tym razem, gdy Quaresma efektownie minął obrońcę Iranu i w swoim stylu skierował piłkę do bramki. 

Największa kompromitacja

Wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich 10 minutach meczu reprezentacji Polski z Japonią trudno nazwać dobrą wizytówką futbolu. W momencie gdy Japończycy zorientowali się, że aktualny wynik daje im awans z grupy, postanowili bezpiecznie podawać między sobą, tak by nie stracić piłki. Co najgorsze polscy piłkarze nie zadali sobie trudu, żeby im przeszkodzić i w atmosferze gwizdów kibiców mecz się zakończył.