Mistrzostwa świata 2018. Maroko złożyło skargę na pracę sędziów

Władze marokańskiej federacji piłkarskiej złożyły skargę do FIFA. Uważają bowiem, że podczas meczów ich reprezentacji sędziowie popełnili osiem krzywdzących błędów.

Reprezentacja Maroka zakończyła mundialową rywalizację na fazie grupowej. Piłkarze Herve Renarda przegrali z Iranem i Portugalią (obydwa spotkania 0:1), a na koniec sensacyjnie zremisowali z Hiszpanią (2:2). Zespół Lwów Atlasu wrócił już do domu, ale cały czas o sobie przypomina, głównie za sprawą władz marokańskiej federacji piłkarskiej.

Jej prezes złożył bowiem skargę do FIFA, w której narzeka na pracę sędziów i wytyka im błędy, krzywdzące jego reprezentację. - Chcemy wyrazić nasze oburzenie w związku z niesprawiedliwością wobec naszej drużyny w postaci serii poważnych błędów sędziowskich. Bez cienia wątpliwości uważamy, że błędy, szczególnie w meczach z Portugalią i Hiszpanią, powaznie utrudniły naszej drużynie rywalizację - mówi Fouzi Lekjaa.

Prezes marokańskiego związku piłkarskiego dodał też, że w meczach z Portugalią i Hiszpanią konsultacje VAR były wykorzystywane jedynie do oceny zdarzeń, na korzyść przeciwników. Dodatkowo zaznacza, że VAR w starciu z Portgualczykami był używany trzykrotnie, a w potyczce z Hiszpanami - aż pięciokrotnie.

>> Hity w 1/8 finału MŚ. Zobacz terminarz mundialu w Rosji.

Więcej o: