Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Anglia - Belgia. Kto pierwszy w razie remisu? Zdecyduje klasyfikacja fair-play

Mundial 2018. W czwartek o 20:00 ostatni mecz fazy grupowej MŚ 2018 Anglia - Belgia. O tym, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie G, może zadecydować klasyfikacja fair-play.

Anglia po dwóch meczach mistrzostw świata ma 6 punktów. Wygrała 2:1 z Tunezją i 6:1 z Panamą. Belgia też ma 6 punktów. Wygrała 3:0 z Panamą i 5:2 z Tunezją. Obie drużyny są ex aequo na 1. miejsce. Kto będzie zwycięzcą grupy, jeśli padnie remis?

Mundial. Terminarz mistrzostw świata

Klasyfikacja fair-play

O 1. miejscu przy takiej samej liczbie punktów, stosunku bramkowym i remisie w bezpośrednim meczu decyduje klasyfikacja fair-play. Za jedną żółta kartkę drużyna dostaje -1 pkt, za dwie żółte jednego piłkarza w meczu -3 pkt, za czerwoną -4 pkt, a za żółtą i potem bezpośrednią czerwoną jednego piłkarza -5 pkt. W tym momencie, po dwóch meczach Anglia ma dwie żółte kartki (-2 pkt), a Belgia trzy żółte kartki (-3 pkt).

Drabinka finałowa i terminarz

Z kim zagra Anglia i Belgia?

Anglia i Belgia po awansie z grupy G, w 1/8 finału zmierzą się z drużynami, które zajmą dwa pierwsze miejsca w grupie H w której grają Senegal, Kolumbia, Japonia i Polska. Polska szans na awans już nie ma.

Czwartkowymi meczami zakończy się faza grupowa mistrzostw świata w Rosji. W piątek dzień przerwy, a od soboty zaczyna się 1/8 finału mistrzostw świata.

Wytypuj wyniki Mundialu

Więcej o: