Mundial 2018. Nigeria - Argentyna. Leo Messi prawdziwym liderem. Tak przemawiał do kolegów w przerwie meczu

Reprezentacja Argentyny awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, pokonując w ostatnim meczu fazy grupowej 2:1 Nigerię. Media społecznościowe są pod wrażeniem, w jaki sposób Leo Messi przemawiał do kolegów w przerwie spotkania.

Spotkanie Argentyny z Nigerią śmiało można zaliczyć do najbardziej emocjonujących starć na tym mundialu. Faworyci prowadzili po golu Messiego, ale Afrykańczycy odpowiedzieli po trafieniu z rzutu karnego Victora Mosesa. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, pięć minut przed końcowym gwizdkiem do siatki trafił Marcos Rojo. Dał tym samym Argentynie awans do 1/8 finału.

Możliwe, że wpływ na postawę zawodnika Manchesteru United miała przemowa Leo Messiego przed rozpoczęciem drugiej części meczu. Kamery wyłapały, jak lider reprezentacji motywuje zespół do walki. Film ten stał się hitem internetu. Co ciekawe, wrażenie najbardziej zapatrzonego w swojego kapitana sprawia właśnie Marcos Rojo.

Argentyna rzutem na taśmę zajęła drugie miejsce w grupie D (za Chorwacją) i awansowała do kolejnej fazy mundialu. O ćwierćfinał zagra z reprezentacją Francji, która wygrała grupę C.

Mistrzostwa świata 2018. Najlepszy mecz Messiego na mundialu. Poprowadził Argentynę do awansu

Mistrzostwa świata 2018. Nigeria - Argentyna 1:2. Nigerii należał się rzut karny? "Nie można karać zawodnika za to, że ma ręce"

Mistrzostwa świata 2018. Nigeria - Argentyna 1:2. Diego Maradona w szpitalu, zasłabł po meczu Argentyny