Mundial 2018. Iran - Portugalia. "Zachowanie Ronaldo? To powinna być czerwona kartka"

Iran w poniedziałek zremisował z Portugalią (1:1) i odpadł z MŚ, choć był bardzo blisko sprawienia sensacji. Selekcjoner Persów, Carlos Queiroz, był wściekły po meczu, że z boiska nie wyleciał Cristiano Ronaldo.

Iran zremisował z zespołem Fernando Santosa (1:1) i odpadł z MŚ, choć był bardzo blisko sprawienia sensacji. Wyrównującego gola strzelił w 93. minucie (z rzutu karnego, po konsultacji VAR), a chwilę później mógł zdobyć drugą bramkę, ale zmarnował doskonałą okazję i pożegnał się z turniejem. Portugalia w 1/8 finału zagra z Urugwajem.
Więcej o tym meczu przeczytasz TU.

Może wynik meczu byłby inny, gdyby mistrzowie Europy grali końcówkę meczu w dziesiątkę, bo z boiska powinien wylecieć Cristiano Ronaldo. Za co? W sytuacji bez piłki uderzył łokciem rywala. Sędzia długa analizował powtórki, ale ostatecznie zdecydował się pokazać Portugalczykowi tylko żółtą kartkę.

 

- Uderzenie łokciem to czerwona kartka. Takie są zasady. Nie ważne, czy to fauluje Cristiano Ronaldo czy Leo Messi. Takie są reguły gry. Jak można wyjaśnić żółtą kartkę za uderzenie łokciem? Tym bardziej, że stosujemy system VAR - denerwował się po meczu Queiroz.

Tabela grupy B:

1. Hiszpania - 5 pkt.

2. Portugalia - 5 pkt.

3. Iran - 4 pkt.

4. Maroko - 1 pkt.


.