Mistrzostwa świata 2018. Polska - Kolumbia 0:3. Robert Lewandowski: Nie było nas stać na więcej

Reprezentacja Polski w słabym stylu pożegnała się z mundialem w Rosji. Biało-czerwoni przegrali 0:3 z Kolumbią w drugim meczu fazy grupowej i nie mają już szans na awans do 1/8 finału. - Na tyle nas chyba po prostu było stać - skomentował po meczu grę swoją i kolegów kapitan kadry Robert Lewandowski.

Drużyna Adama Nawałki zawiodła. Po porażce z Senegalem 1:2 starcie z Kolumbią było dla Polaków meczem o wszystko. Ponownie nie wyszło. Brakowało pomysłu, tempa, wszystkiego. Biało-czerwoni przegrali 0:3 i byli zespołem o klasę gorszym od rywala.

Terminarz Mistrzostw Świata

- Na tyle nas było chyba po prostu stać. Na ten moment nie byliśmy w stanie więcej zrobić - analizował w rozmowie z TVP przyczyny porażki Lewandowski.

- Myślę, że wiele rzeczy na tym mundialu nie funkcjonowało. Walczyliśmy, ale samą walką nie wygra się na mundialu, było za mało jakości - dodał kapitan reprezentacji.

Polska rozegra na mundialu w Rosji jeszcze jedno spotkanie - 28 czerwca z Japonią. Azjaci walczyć będą o wyjście z grupy, piłkarze Adama Nawałki o honor.

Jeżeli lubisz czytać o sporcie, to na pewno zechcesz wypróbować nasz nowy newsletter

Zobacz i wytypuj Wyniki Mundialu

Więcej o: