Mundial. Mecze 25 czerwca. Kto gra w poniedziałek? [ROZKŁAD DNIA]

Anglia 6:1 Panama

Iście hokejowy wynik. Anglicy strzelili aż sześć goli za sprawą Johna Stonesa (dwa), Harry'ego Kane'a (trzy) i Jessego Lingarda. Dla debiutantantów na mundialu pierwszego gola w historii strzelił Felipe Baloy. Kane został przy okazji liderem wyścigu o koronę króla strzelców, a Anglia przybliżyła się do pierwszego miejsca. Więcej o sytuacji w grupie tutaj >>

Japonia 2:2 Senegal

W bardzo ciekawym spotkaniu "polskiej" grupy padł remis 2:2, dzięki czemu obie drużyny nadal walczą o pierwsze miejsce w grupie. W tej chwili mają po cztery punkty i identyczny bilans bramkowy (4:3). Obecnie Japonia jest pierwsza dzięki wyższej pozycji w klasyfikacji fair play.

Polska 0:3 Kolumbia

Biało-czerwoni przegrali z Kolumbią 0:3 i nie mają już żadnych szans na awans do fazy pucharowej. Ostatnie grupowe spotkanie, z Japonią (28.06), będzie dla piłkarzy Adama Nawałki zgodnie z tradycją starciem o honor.

Mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor. W niedzielę w Kazaniu piłkarze reprezentacji Polski mieli udowodnić, że zespół, który na mistrzostwach Europy we Francji dotarł do ćwierćfinału, jest mocniejszy od poprzedników z 2002 i 2006 roku i nie powtórzy niechlubnego mundialowego schematu biało-czerwonych. Nie udało się. Polacy zostali zdeklasowani przez Kolumbię i przegrali aż 0:3, tracąc wszelkie szanse na awans.

Poniedziałkowe mecze

16.00 Urugwaj - Rosja i Arabia Saudyjska - Egipt

Urugwaj i Rosja walczą o pierwsze miejsce w grupie. Gospodarzom mundialu wystarczy remis, za to Urugwajczycy muszą wygrać. Wszystko ze względu na gorszy bilans bramkowy (2:0 w porównaniu do 8:1 Rosji). Drugi mecz będzie starciem ekip, które jeszcze nie zdobyły ani jednego punktu. Remis zapewni Egiptowi trzecie miejsce w grupie.

20.00 Hiszpania - Maroko i Iran - Portugalia

Maroko już nie ma szans na awans mimo dobrych występów w pierwszych dwóch meczach. O awans walczą trzy pozostałe ekipy. Portugalia i Hiszpania mają po cztery punkty, a Iran ma trzy punkty. Co ciekawe, o miejscu w grupie pomiędzy Portugalią i Hiszpanią może zadecydować losowanie. Warunek? W przypadku takich samych wyników będzie liczył się ranking fair play (Hiszpania ma jedną żółtą kartkę, Portugalia dwie), a jeśli i tu będzie remis, to wtedy zadecyduje losowanie.

Terminarz Mistrzostw Świata

Zobacz i typu wyniki Mundialu