Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Sytuacja w grupie G. Na kogo ewentualnie może trafić Polska

Mecz Anglia - Belgia przesądzi o pierwszym miejscu w grupie G. W 1/8 finału MŚ 2018 te drużyny są potencjalnymi rywalami Polski. O ile biało-czerwoni wywalczą awans z grupy H.

W sobotę Belgia pokonała Tunezję 5:2, a w niedzielę Anglia ograła Panamę aż 6:1. Anglicy i Belgowie mają już zagwarantowany awans do 1/8 finału 2018. Ich czwartkowy mecz przesądzi o tym, kto wyjdzie z pierwszego miejsca w grupie G. Mecz Panama - Tunezja to walka o trzecie miejsce.

Po dwóch kolejkach obie drużyny mają tyle samo punktów i taki sam bilans bramkowy. Jeśli w meczu Anglia - Belgia padnie remis, wyżej będzie ten zespół, który będzie miał lepszy ranking fair play (czyli mniej żółtych i czerwonych kartek). Obecnie prowadzi Anglia, bo ma zaledwie dwie żółte kartki - przy trzech żółtych Belgii. Jeśli i w tej kategorii obie drużyny będą sobie równe, o pierwszej lokacie zdecyduje losowanie.

Anglia i Belgia to rywale w 1/8 finału dla drużyn z grupy H, w której gra Polska. Biało-czerwoni na razie rozegrali jeden mecz - przegrali 1:2 z Senegalem. W drugim spotkaniu tej grupy Japonia 2:1 pokonała Kolumbię. W niedzielę mecze Japonia - Senegal (godz. 17) i Polska - Kolumbia (godz. 20).

Mundial. Terminarz mistrzostw świata

Drabinka finałowa i terminarz

Wytypuj wyniki Mundialu

Bądź na bieżąco z mundialem. Wszystkie najważniejsze i najciekawsze informacje

Więcej o: