Mundial 2018. Niemcy - Szwecja. Szwedzi oburzeni na zachowanie Niemców po wygranej w ostatnich minutach. "Tak nie można"

Trener reprezentacji Szwecji jest oburzony zachowaniem Niemców zaraz golu Toniego Kroosa w 95. minucie.

W 95. minucie meczu Niemcy - Szwecja Toni Kroos zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego, która dała obrońcom tytułu komplet punktów i przedłużyła ich nadzieję na grę w fazie pucharowej. 

Po golu na 2:1 radości Niemców nie było końca. Zdaniem selekcjonera reprezentacji Szwecji nie cieszyli się oni właściwie i swoim zachowaniem prowokowali Skandynawów.

- Niektórzy z niemieckich piłkarzy zachowywali się niewłaściwie. Biegli w naszym kierunku i gestykulowali. Tak nie można. Trzeba pozwolić przeciwnikowi w spokoju przeżyć porażkę. Walczyliśmy przez 90 minut na boisku i należy podać sobie rękę, a nie tak się zachowywać - powiedział trener Szwedów, Janne Andersson na pomeczowej konferencji, cytowany przez "Dziennik Bałtycki"

- To było obrzydliwe zachowanie - stwierdził jeszcze dosadniej Emil Forsberg.

Po tej bramce Niemcy oraz Szwedzi mają po 3 punkty w tabeli grupy F. Kwestie awansu rozstrzygną się dopiero w ostatniej kolejce.

Jeżeli lubisz czytać o sporcie, to na pewno zechcesz wypróbować nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Więcej o: