Mistrzostwa świata 2018. Hummels kontuzjowany. Loew robi rewolucję w składzie

Niemcy zagrają w sobotę o 20 niezwykle ważny mecz ze Szwecją. Niestety, w spotkaniu nie zagra prawdopodobnie kontuzjowany Matts Hummels. Loew szykuje też sporo innych zmian.

Po porażce z Meksykiem w pierwszym meczu mundialu (0-1), Niemców czeka prawdziwy mecz o wszystko. Ewentualna wygrana Szwedów i zwycięstwo Meksyku z Koreą oznacza odpadnięcie Niemców z mundialu. Niestety, mistrzowie świata będą musieli sobie radzić bez lidera obrony - Mattsa Hummelsa. 

Obrońca Bayernu Monachium uszkodził sobie kark na jednym z treningów i niemieckie media piszą, że jego występ jest niemal niemożliwy. Słowa te potwierdził Loew na konferencji prasowej. Jego miejsce w składzie ma zająć Niklas Sule, czyli rezerwowy piłkarz Bayernu Monachium. 

Dużo zmian w składzie Niemców

W składzie Niemców może nastąpić kilka poważnych zmian. Oprócz Sule w linii obrony ma pojawić się także Jonas Hector, który ma zastąpić Marvina Plattenhardta. 

W jedenastce ma także pojawić się Mario Gomez, który zastąpi Timo Wernera. Trener chce, by w składzie pojawił się ktoś wysoki, bo Szwecja to jeden z najwyższych zespołów na mundialu. 

Zmiany mają nastąpić także w linii pomocy. The Guardian sugeruje, że miejsca Ozila, Khediry i Mullera są zagrożone. Zmienić ich mogą Marco Reus, Julian Draxler i Gundogan.