Mundial 2018. Rosja - Egipt. Prezes egipskiej federacji grzmi. "Złożymy skargę na sędziów do FIFA!"

Prezes piłkarskiej reprezentacji Egiptu, Hany Abo Rida, jest bardzo niezadowolony z pracy sędziów podczas ich grupowego spotkania mistrzostw świata z Rosją (1:3). "Faraonowie" zamierzają złożyć skargę do FIFA i spodziewają się natychmiastowego przeprowadzenia śledztwa.

Piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji nie są zbyt udane dla reprezentacji Egiptu. "Faraonowie" w ostatnich minutach starcia z Urugwajem stracili bramkę, która kosztowała ich porażkę. W drugiej kolejce spotkań przegrali zaś z gospodarzami 1:3. Za taki wynik obwiniają sędziów.

Stanowisko w tej sprawie zajął sam prezes egipskiej federacji, Hany Abo Rida. Jego zdaniem arbiter Enrique Caceres z Paragwaju dopuścił się dwóch kardynalnych błędów. Ma na myśli sytuację, w której Ahmed Fathi zdobył bramkę samobójczą. Jego zdaniem obrońca był w tamtym momencie faulowany przez napastnika rywali.

Uważa także, że w 78. minucie Egipcjanom należał się rzut karny po przewinieniu na Marwanie Mohsenie. Gwizdek arbitra jednak milczał.

- To chyba oczywiste, że w tak spornej sytuacji sędzi powinien skorzystać z systemu VAR. Wcześniej też nie zauważył, że Fathi był faulowany. Możemy złożyć skargę do FIFA, domagając się przeprowadzenia śledztwa. I tak właśnie zrobimy - grzmiał 64-latek.

Reprezentacja Egiptu straciła już szanse na awans do dalszej fazy turnieju. W swoim ostatnim meczu grupy A Mohamed Salah i spółka zagrają z Arabią Saudyjską, która także zakończy swój udział w mundialu na fazie grupowej.

Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera!

MŚ 2018 terminarz. Mistrzostwa świata w Rosji - wszystkie mecze. Mecze Polaków

Terminarz mistrzostw świata w piłce nożnej. Faza grupowa i drabinka fazy pucharowej