Sport.pl

MŚ 2018. TVP chwali się zarobkami na mundialu. Około 70 milionów złotych dla telewizji publicznej

W czwartek odbyła się konferencja prasowa prezesa TVP, Jacka Kurskiego, dotycząca wpływów telewizji publicznej podczas mundialu. TVP miało odnotować blisko 70 milionów wpływów i po raz pierwszy w historii zarobić podczas wielkiej imprezy.

W czwartek w siedzibie TVP na ulicy Woronicza 17 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa prezesa telewizji publicznej Jacka Kurskiego, na której został poruszony temat finansów zarządzanej przez niego telewizji, a także wpływów jakie uzyskał polski nadawca publiczny po rozpoczęciu rosyjskiego mundialu.

Kurski przekazał dane z Biura Reklamy TVP, wedle których telewizja publiczna z samych wpływów zarobiła ok. 61 milionów złotych. Na ten wynik złożył się dochód z reklamy (48,3 miliona złotych), sponsoringu (9,8 miliona złotych) oraz przychody z internetu oraz konkursów SMS (2,7 miliona złotych), jakie pojawiły się w związku z mistrzostwami.

To jednak nie wszystko, bowiem dodatkowe 6,5 miliona złotych TVP zarobiła za autoryzowane strefy kibica, których w tym roku jest ok. 3 tysiące. Kolejne 2,1 miliona złotych Telewizja Polska otrzymała za reemisję kanału TVP 4K, a 320 tys. złotych za reemisję TVP Sport. Do tego 1,1 miliona złotych za reklamy nc+ oraz Orange, w których Ci dostawcy telewizji informują o dostępności kanału TVP 4K

Podsumowując po pierwszym tygodniu trwania mistrzostw polska telewizja publiczna odnotowała przychód na poziomie ok. 71 milionów złotych. Prezes Kurski nie podał jednak, jakie były wydatki i ile zysku odnotowała TVP. Tajemnicą objęta jest kwota za którą TVP kupiło prawo do transmitowania mistrzostw świata w Rosji.

- Po raz pierwszy w historii ostatnich kilkunastu lat Telewizja Polska zarobiła na wielkiej imprezie sportowej, jaką jest mundial. To się do tej pory w historii telewizji tego tysiąclecia nie zdarzyło. Stało się tak dlatego, że po raz pierwszy postawiliśmy na swoim. To znaczy, nie uwierzyliśmy Nielsenowi uwierzyliśmy rynkowi, uwierzyliśmy własnej intuicji i podyktowaliśmy ceny spotów cennikowe. Powiedzieliśmy: wiemy, że nas widzowie oglądają, wiemy, ile te spoty są warte, takie są ceny przez nas zaproponowane – one sięgały prawie 400 tys. zł przed rabatem za 30-sekundowy spot w najlepszych meczach Polaków i rynek te reklamy kupił – powiedział prezes na oficjalnej konferencji prasowej.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej rozpoczęły się 14 czerwca i zakończą się 15 lipca meczem finałowym na stadionie Łużniki w Moskwie.,

Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (102)
MŚ 2018. TVP chwali się zarobkami na mundialu. Około 70 milionów złotych dla telewizji publicznej
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 15 razy 11

  Kurski nigdy słowa prawdy nie powiedział, zarobek to jest nawet "tak na chłopski rozum" to co ci zostanie po odjęciu kosztów - a ten pisi czopek "zapomniał" powiedzieć ile TVPis zapłaciła za prawo do transmisji meczów

 • vibhisana

  Oceniono 18 razy 10

  Info Kurskiego urąga zasadom księgowości. Twierdzi, że zarobił, a nie podał kosztów! Typowy PiS-ior! Chwali się, bo inni go ganią!

 • niezalany

  Oceniono 10 razy 6

  buahahaha ;-)))
  czysta manipulacja i kreatywna księgowość! ie wierzcie w ani jedno słowo tych oszustów, podają wpływy, nie podając kosztów i mówią że "zarobili"...
  w ciągu trzech lat ku...zja przeputała ponad miliard złotych z naszych podatków na propagandę sukcesu, więc te 70 mln wpływów, nie zysku(!), stanowi kroplę w morzu długów!
  ... ciekawe też ile z tego kurski sobie wypłaci premii, "która przecież się mu należy!!!"

 • bob_59

  Oceniono 12 razy 6

  KłamsTVo...

 • 6nine9

  Oceniono 12 razy 6

  Nie wierzę w ani jedno słowo tego kłamcy i bydlaka bez honoru.

  Zresztą już samo fakt ze reklamy TVP dawane w Orange zalicza sobie jako dochód pokazuje manipulację.
  Nie podają zadnych kosztów, same przychody... co za bezczelne klamstwa.

  Ten facet powinien siedziec w pierdlu, a nie na stolku prezesa i rozdawac setki milionow dotacji.

 • t_uptus

  Oceniono 10 razy 6

  To się do tej pory w historii telewizji tego tysiąclecia nie zdarzyło...by telewizja zarzadzal imbecyl. To prawda!

 • remo29

  Oceniono 9 razy 5

  Dostał 700 mln od podatników, zarobił 60 mln. Menago pełnym ryjem, może Apple go zatrudni? ;)

 • cezar85

  Oceniono 9 razy 5

  w zeszłym roku dostali oficjalnie 800 milionów ekstra

  ile dostali naprawdę, tego się nigdy nie dowiemy

  więc na chwilę obecną są 730 milionów w plecy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX