Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. FIFA ukarała Meksyk za obraźliwe przyśpiewki

Meksykańska federacja została ukarana przez FIFA za zachowanie swoich fanów. Chodzi o wulgarną przyśpiewkę, którą śpiewali tamtejsi kibice na bramkarza reprezentacji Niemiec, Manuela Neuera.

W sobotnim spotkaniu reprezentacja Meksyku wygrała z Niemcami 1:0, po bramce zdobytej przez Hirvinga Lozano w 35. minucie. Nie wszyscy jednak fani zespołu z Ameryki Północnej zachowywali się jak trzeba i dopingowali swoją drużynę. Część z nich zajęła się ubliżaniem niemieckiemu golkiperowi, co od razu wychwyciła FIFA.

Meksykańscy kibice kierowali pod adresem Manuela Neuera niewybredne przyśpiewki, w których bramkarz reprezentacji Niemiec był określany słowem "puto". Z hiszpańskiego oznacza ono wulgarne określenie na męską prostytutkę.

FIFA pokazała, że nie będzie tolerować takiego zachowania na rosyjskich stadionach i zdecydowała się ukarać meksykańską federację piłkarską grzywną w wysokości 10 tys. franków szwajcarskich. W przypadku powtórzenia się takiego lub podobnego zachowania podczas meczu z Koreą Południową oraz następnych, FIFA zapowiedziała, że stadionowa ochrona będzie na bieżąco identyfikować osoby śpiewające takie "przyśpiewki" i tacy kibice będą usuwani z trybun.

Czy możliwe jest powtórzenie się scenariusza? Tak, ponieważ meksykańska federacja była regularnie karana za tego typu zachowanie kibiców podczas eliminacji do mistrzostw świata.

Nie tylko federacja z Ameryki Północnej została ukarana po pierwszej kolejce gier. Również serbski związek musi zapłacić 10 tys. franków szwajcarskich kary za pojawienie się na trybunach podczas meczu z Kostaryką baneru z podtekstem politycznym.

Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera

Więcej o: