Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Portugalia - Maroko. Cristiano Ronaldo pędzi po koronę króla strzelców, Maroko wraca do domu

Cristiano Ronaldo ma już cztery bramki strzelone na piłkarskich mistrzostwach świata. W meczu Portugalia - Maroko jego trafienie dało zwycięstwo 1:0. Marokańczycy są pierwszą reprezentacją, która odpadła z mundialu.

Cristiano Ronaldo piłkę do marokańskiej bramki wpakował już w 4. minucie. Świetnie minął obrońcę i głową skierował do bramki futbolówkę dograną ze skrzydła przez Moutinho. Lepiej tego meczu Portugalczycy zacząć nie mogli.

Dla Cristiano Ronaldo było to czwarte trafienie na mundialu w Rosji. W pierwszej kolejce w spotkaniu Hiszpania - Portugalia popisał się hat-trickiem. Portugalczyk jest drugim piłkarzem w historii MŚ, który strzelił cztery lub więcej goli po swoich 33. urodzinach.

Cristiano Ronaldo miał jeszcze dwie dobre okazje do kolejnych trafień, ale jego dwa uderzenia z rzutów wolnych zatrzymywały się na murze.

Portugalia wygrała tylko 1:0, a to Maroko było przez większość meczu stroną przeważającą. Afrykańska drużyna była częściej przy piłce (54 proc. czasu gry), stworzyła więcej sytuacji bramkowych (16-10), oddała więcej celnych strzałów (4-2). Ale ani razu nie była w stanie pokonać Rui Patricio.

Dla Maroko była to druga porażka na mundialu w Rosji, druga różnicą jednej bramki. Marokańczycy nie mają już żadnych szans na awans do kolejnej rundy MŚ.

Bądź na bieżąco z mundialem. Wszystkie najważniejsze i najciekawsze informacje

Terminarz Mistrzostw Świata w Rosji

Drabinka finałowa i terminarz