Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Rosja - Egipt. Gospodarze wygrywają i są o krok od wyjścia z grupy

Reprezentacja Rosji pokonała Egipt 3:1 w pierwszym meczu drugiej kolejki grupy A na piłkarskich mistrzostwach świata. Zespół Stanisława Czerczesowa już w środę może być pewny awansu do fazy pucharowej turnieju.

Po pierwszej, bezbramkowej połowie, w drugiej części gry kibice gole dostali niemal natychmiast. W 47. minucie sprzed pola karnego słabo uderzał Aleksandr Gołowin, ale Ahmed Fathy interweniował tak nieszczęśliwie, że wpakował piłkę do własnej bramki.

Rosjanie, mimo prowadzenia, nie cofnęli się i nie oddali pola rywalom w oczekiwaniu na kontrataki. Ich ambitna i ofensywna postawa została nagrodzona w 59. minucie. Z prawej strony piłkę podawał Mario Fernandes, a bramkę z bliska zdobył Denis Czeryszew. Dla zawodnika Villarrealu było to już trzecie trafienie na mundialu. Rosjanin, do spółki z Cristiano Ronaldo, przewodzi w walce o miano najskuteczniejszego zawodnika turnieju.

Minęły raptem trzy minuty i było już 3:0 dla gospodarzy. Długim podaniem z własnej połowy Ilia Kutiepow znalazł pod polem karnym Egiptu Artioma Dziubę. Napastnik reprezentacji Rosji świetnie opanował piłkę i mocnym strzałem po raz trzeci pokonał egipskiego bramkarza.

Honor gości w 73. minucie uratował Mohamed Salah, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Po dwóch meczach Rosjanie prowadzą w grupie A. Zespół Stanisława Czerczesowa ma sześć punktów. Trzy "oczka" mniej mają Urugwajczycy, którzy w środę zagrają z Arabią Saudyjską (godz. 17). Jeśli drużyna z Ameryki Południowej tego spotkania nie przegra, to Rosjanie zapewnią sobie awans do fazy pucharowej.

W ostatniej kolejce Rosja zagra z Urugwajem, a Egipt zmierzy się z Arabią Saudyjską. Początek obu meczów w poniedziałek, 25 czerwca, o godz. 16.00.

Mistrzostwa świata w Rosji - wszystkie mecze. Mecze Polaków

Terminarz mistrzostw świata w piłce nożnej. Faza grupowa i drabinka fazy pucharowej