Mundial 2018. Polska - Senegal 1:2. "Ogromny błąd sędziego przy drugim golu Senegalczyków"

Reprezentacja Polski przegrała z Senegalem 1:2. Kadra Adama Nawałki popełniała proste błędy, ale zdaniem Eduardo Iturralde Gonzaleza, sędziego z największą liczbą meczów w La Liga, drugi gol dla Senegalu padł po ogromnym błędzie sędziego.

Reprezentacja Polski fatalnie rozpoczęła mistrzostwa świata 2018. W pierwszym meczu przegrała 1:2 z Senegalem po fatalnych błędach obrony. Jedynego gola dla ekipy Adama Nawałki strzelił Grzegorz Krychowiak.

Bramki dla Senegalczyków strzelali Thiago Cionek (samobój) i M'Baye Niang. To właśnie gol piłkarza Torino okazał się wielką kontrowersją. Eduardo Iturralde Gonzalez uważa, że sędzia popełnił olbrzymi błąd.

- Sędzia nie może pozwolić na to, aby wpuścić piłkarza na boisko w takim momencie. Polacy grali ze świadomością, jakby z tyłu nie było żadnego rywala - powiedział sędzia z największą liczbą meczów w La Liga.

Nawaf Shukralla z Bahrajnu wpuścił Nianga w momencie podania Grzegorza Krychowiaka. Senegalczyk wbiegł zza linii bocznej. Wygrał pojedynek z Janem Bednarkiem, Wojciechem Szczęsnym i wpakował piłkę do pustej bramki.

Pretensję o tę sytuację miał m.in. Wojciech Szczęsny

DARKO VOJINOVIC/AP

Kolejny mecz reprezentacja Polski zagra z Kolumbią (24.06 o godz. 20). Trzy godziny wcześniej Japończycy zagrają z Senegalem. W ostatniej serii gier kadra Nawałki zagra w Wołgogradzie z Japonią (28.06 o godz. 17). O tej samej godzinie Senegal zagra z reprezentacją Kolumbii.

Więcej o: