Mundial 2018. Polska - Senegal. Grupa H. Sytuacja w 'polskiej' grupie

Reprezentacja Polski przegrała z Senegalem 1:2 i jest najsłabszą drużyną w grupie H. Ex aequo z Kolumbią. W pierwszym meczu reprezentacja Japonii sensacyjnie pokonała Kolumbijczyków 2:1. Tak wygląda sytuacja w 'polskiej' grupie.

Japończycy zaskoczyli Kolumbię. Szybka czerwona kartka, rzut karny i kontrola nad pierwszym meczem w grupie H. Zespół Akiry Nishino wygrał 2:1, a spotkanie w Sarańsku pokazało, że reprezentacja Polski będzie musiała uważać w drugim i trzecim meczu fazy grupowej. Bohaterem spotkania został Yuya Osako, napastnik reprezentacji Japonii i strzelec zwycięskiego gola. Japończycy są liderem grupy H. Po pierwszym mają trzy punkty.

Więcej o bohaterach meczu Kolumbia - Japonia przeczytacie TUTAJ

W drugim meczu grupy H reprezentacja Polski przegrała z Senegalem. Zespół Adama Nawałki grał wolno, ospale, nie był w stanie stworzyć dobrych szans pod bramką Khadima N'Diaye. Najgroźniej było po strzale Lewandowskiego z rzutu wolnego.

Senegalczycy nie forsowali tempa. Oddali inicjatywę Polakom i czekali na błędy. Samobój Cionka i błędy Krychowiaka, Bednarka i Szczęsnego pozwoliły im strzelić dwa gole. Polacy odpowiedzieli tylko golem Grzegorza Krychowiaka i zajmują ostatnie miejsce w grupie H. Ex aequo z reprezentacją Kolumbii.

Sytuację w grupie H zobaczycie TUTAJ

Kolejny mecz reprezentacja Polski zagra z Kolumbią (24.06 o godz. 20). Trzy godziny wcześniej Japończycy zagrają z Senegalem. W ostatniej serii gier kadra Nawałki zagra w Wołgogradzie z Japonią (28.06 o godz. 17). O tej samej godzinie Senegal zagra z reprezentacją Kolumbii.

Bądź na bieżąco z mundialem. Wszystkie najważniejsze i najciekawsze informacje

Terminarz Mistrzostw Świata w Rosji

Drabinka finałowa i terminarz

Więcej o: