Mundial 2018. Anglia - Tunezja. Strzelecki popis Harry'ego Kane'a

W swoim pierwszym meczu na rosyjskim mundialu reprezentacja Anglii pokonała Tunezyjczyków 2:0. Dwie bramki strzelił Harry Kane, potwierdzając tym swoją dobrą formę.

Drugim meczem rozgrywanym w ramach grupy G było spotkanie Anglii z Tunezją. Reprezentacja Synów Albionu, mimo wyraźnej przewagi, dopiero pod koniec meczu zdołała zapewnić sobie komplet punktów.

Już w 11. minucie meczu Kane'owi udało się otworzyć wynik spotkania. Przez kolejne kilkanaście minut Anglicy napierali na bramkę Tunezyjczyków chcąc zdobyć kolejną bramkę. Jednak w 33 minucie, błąd popełnił Kyle Walker, a sędzia nie miał innego wyjścia jak podyktować rzut karny dla Tunezji. Na bramkę zamienił go Ferjani Sassi.

W drugiej połowie trwał napór Anglików. Jednak dopiero w doliczonym czasie gry udało się skierować piłkę do bramki. Zrobił to znów Harry Kane, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego i oddał celny strzał głowa.

Kolejnym mecz Anglicy rozegrają już 24 czerwca i zmierzą się w nim z Panamą.

Składy Anglia - Tunezja:

Anglia: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Young - Sterling (68. Rashford), Alli (80. Loftus-Cheek), Henderson, Trippier, Lingard (90+3. Dier) - Kane

Tunezja: Hassen (15. Ben Mustapha) - Meriah, Ben Yousseff S., Bronn, Maaloul - Skhiri, Badri, Sassi - Ben Yousseff F., Khazri (85. Khalifa), Sliti (74. Ben Amor)