Mundial. Belgia - Panama. Dominacja Belgów i skuteczny Lukaku

W swoim pierwszym meczu grupowym Belgia pokonała 3:0 drużynę Panamy. W doskonałej formie był Kevin de Bruyne, a skutecznością popisał się Romelu Lukaku

Belgowie w pierwszym swoim meczu na mundialu mieli zmierzyć się z reprezentacją Panamy, największą niewiadomą całych mistrzostw świata.

Czerwonym Diabłom bardzo zależało na tym, żeby rozpocząć mundial od wygranej, co widać było już w pierwszych minutach meczu.

Od samego początku widać było, że belgijskiemu napastnikowi Romelu Lukaku bardzo zależy na zdobyciu otwierającej bramki.

Do przerwy reprezentantom Panamy udało się powstrzymać ataki Belgów. Jednak w ciągu kilku minut po zmianie stron wynik otworzył belgijski skrzydłowy Dries Mertens.

Końcówka meczu to był popis gry Romelu Lukaku. Po dwóch szybkich atakach Czerwonych Diabłów, napastnikowi udało się strzelić dwa gole, a miał też okazje do zdobycia hat-tricka.