Mistrzostwa świata 2018. Mecz Polska - Senegal. Skład reprezentacji Polski na pierwszy mecz MŚ

Z czwórką, nie z trójką obrońców. W takim ustawieniu zainaugurujemy mundial. Dużą niewiadomą pozostaje zestawienie drugiej linii, gdzie selekcjoner rozważa dwa warianty: ofensywny i defensywny. Mecz Polska - Senegal we wtorek o 17. Relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

- Jestem przekonany, że przygotowaliśmy się optymalnie. Nic poza kontuzją Kamila Glika nie zakłóciło nam harmonii na zgrupowaniu - oświadczył w poniedziałek Adam Nawałka. I dalej mówił o Gliku: - Wykazał ogromny hart ducha. Ciężko harował i dziś po raz pierwszy będzie z nami trenował. O tym, czy zagra z Senegalem, zadecydujemy po treningu.

W występ Glika, choć jego rehabilitacja po kontuzji barku przebiega naprawdę w rekordowym tempie, wierzyć trudno. Z Senegalem jego miejsce w środku zajmie Thiago Cionek albo Jan Bednarek. Ale raczej Cionek - tak przynajmniej wskazywały ostatnie treningi w Soczi. Co prawda jest on niższy od Bednarka (o pięć centymetrów), ale przy stałych fragmentach gry nadrabiać wzrostem mają Robert Lewandowski (185 cm) i Grzegorz Krychowiak (186 cm).

Dużym znakiem zapytania jest zestawienie drugiej linii, gdzie rozważane są dwa warianty: ofensywny z Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem oraz bardziej defensywny z Jackiem Góralskim (za Milika). Na dzień przed meczem bardziej prawdopodobny wydawał się ten drugi wariant, ale jeśli selekcjoner zdecyduje się na pierwszy, specjalnie zaskoczeni nie będziemy.

Jedyne, co by nas bardzo zdziwiło, to porzucenie sprawdzonego ustawienia z czwórką obrońców na rzecz 3-5-2, które kadra Nawałki doskonali od kilku miesięcy.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Senegalem wg Sport.pl

Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Thiago Cionek (Jan Bednarek), Michał Pazdan, Maciej Rybus - Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski (Arkadiusz Milik) - Jakub Błaszczykowski, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z SenegalemPrzewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Senegalem Sport.pl

Bądź na bieżąco z mundialem. Wszystkie najważniejsze i najciekawsze informacje

Terminarz MŚ 2018

Więcej o: