Sport.pl

Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Niemcy - Meksyk. FIFA wszczęła dochodzenie w sprawie zachowania meksykańskich kibiców

Przedstawiciele FIFA wszczęli dochodzenie w sprawie zachowania kibiców reprezentacji Meksyku w trakcie niedzielnego spotkania z Niemcami.

Dochodzenie ma dotyczyć okrzyków, które meksykańscy fani kierowali w kierunku Manuela Neuera. Kibice El Tri w trakcie całego spotkania obrażali niemieckiego golkipera, krzycząc w jego kierunku "el puto", co w tłumaczeniu oznacza "męską prostytutkę". Do podobnej sytuacji dochodziło za każdym razem, gdy Neuer wznawiał grę od własnej bramki.

FIFA zagroziła meksykańskiej federacji karą finansową, szczególnie biorąc pod uwagę to, że do podobnych sytuacji dochodziło już rok temu podczas Pucharu Konfederacji, gdzie kibice reprezentacji Meksyku obrażali piłkarzy drużyn przeciwnych. 

Organy, które wszczęły dochodzenie, zagroziły również, że osoby, które kierowały obraźliwe okrzyki w kierunku Neuera i innych niemieckich piłkarzy, zostaną zidentyfikowani, i najprawdopodobniej stracą swoje identyfikatory, FAN ID.

Przedstawiciel Domu Kibiców Meksyku w Moskwie, Javier Ruiz Galindo, cytowany przez "BBC" przyznał jednak, że okrzyki meksykańskich kibiców mogły zostać źle zinterpretowane. - Niekoniecznie mieli na myśli obrażanie kogoś - przyznał Galindo.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (14)
Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Niemcy - Meksyk. FIFA wszczęła dochodzenie w sprawie zachowania meksykańskich kibiców
Zaloguj się
 • g.lesio

  Oceniono 7 razy 7

  wygląda, że ten wielki "przedstawiciel" kibiców pobierał chyba nauki u naszych kibiców bo jego tłumaczenie jest podobnie debilne jak tłumaczenia naszych debili zwących się podobno kibicami kiedy ich władze "łapną". Widać poziom inteligencji podobny.
  Skąd się biorą akurat na stadionach piłkarskich takie typy?

 • mood_indygo

  Oceniono 8 razy 4

  że okrzyki meksykańskich kibiców mogły zostać źle zinterpretowane. - Niekoniecznie mieli na myśli obrażanie kogoś........tak zapewne mieli na mysli pozdrawiamy serdecznie

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 5 razy 3

  Nie no na pewno nie chcieli obrazi, wolali "el punto", a nie "el puto", bo dyskutowali, ktory model fiata jest najlepszy.

 • jango33

  Oceniono 1 raz 1

  oni nie obrażali, oni się przedstawiali bramkarzowi

 • f1909

  0

  Niby tacy święto jebliwi ci meksykańscy kibice a potrafią w tak ordynarny sposób obrazić Świętego Manuela !? -- Jestem z całą rodziną zgorszony zachowaniem tej hałastry !!!

 • wooki74

  Oceniono 4 razy 0

  osoby zostaną zidentyfikowani? To dobrze, mam nadzieje, że te osoby zostaną potem przykładnie ukarani

 • gryfny

  Oceniono 2 razy 0

  na oboz trenigowy Niemcy zabrali 30 lekarzy Meksykanczycy 30 prostytutek,wynik znany..... moze to jest metoda?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX