Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Niemcy - Meksyk. FIFA wszczęła dochodzenie w sprawie zachowania meksykańskich kibiców

Przedstawiciele FIFA wszczęli dochodzenie w sprawie zachowania kibiców reprezentacji Meksyku w trakcie niedzielnego spotkania z Niemcami.

Dochodzenie ma dotyczyć okrzyków, które meksykańscy fani kierowali w kierunku Manuela Neuera. Kibice El Tri w trakcie całego spotkania obrażali niemieckiego golkipera, krzycząc w jego kierunku "el puto", co w tłumaczeniu oznacza "męską prostytutkę". Do podobnej sytuacji dochodziło za każdym razem, gdy Neuer wznawiał grę od własnej bramki.

FIFA zagroziła meksykańskiej federacji karą finansową, szczególnie biorąc pod uwagę to, że do podobnych sytuacji dochodziło już rok temu podczas Pucharu Konfederacji, gdzie kibice reprezentacji Meksyku obrażali piłkarzy drużyn przeciwnych. 

Organy, które wszczęły dochodzenie, zagroziły również, że osoby, które kierowały obraźliwe okrzyki w kierunku Neuera i innych niemieckich piłkarzy, zostaną zidentyfikowani, i najprawdopodobniej stracą swoje identyfikatory, FAN ID.

Przedstawiciel Domu Kibiców Meksyku w Moskwie, Javier Ruiz Galindo, cytowany przez "BBC" przyznał jednak, że okrzyki meksykańskich kibiców mogły zostać źle zinterpretowane. - Niekoniecznie mieli na myśli obrażanie kogoś - przyznał Galindo.

Więcej o: