Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Niemcy - Meksyk. Sensacja! Hirving Lozano bohaterem

Pierwsza sensacja na mundialu! Broniący tytułu Niemcy przegrali po bardzo ciekawym spotkaniu 0:1 z Meksykiem po golu Hirvinga Lozano. Meksyk stworzył sobie wiele groźnych okazji.

Meksyk sprawiał dużo problemów Niemcom od samego początku. Już na początku spotkania zagotowało się pod bramką Manuela Neuera, choć sędzia nie zauważył spalonego. Po chwili groźnie uderzał Timo Werner.

Piłkarze utrzymali wysokie tempo spotkania. Niemcy mogli objąć prowadzenie po swoim kontrataku, gdy Carlos Salcedo nieomal nie wpakował piłki do własnej siatki. Meksykanie bardzo groźnie kontrowali, choć zazwyczaj brakowało im dokładności w kluczowych momentach. Kilkukrotnie z dystansu swoich sił próbował Miguel Layun, ale z mizernym skutkiem.

Meksyk zadał bolesny cios rywalom w 35. minucie. "El Tri" odzyskali piłkę pod własnym polem karnym, a z kontrą ruszyli Javier Hernandez i Hirving Lozano. Hernandez wypatrzył swojego kolegę, który wkręcił Mesuta Oezila w ziemię i pokonał Neuera płaskim strzałem.

Trzy minuty później Niemcy bli o krok od wyrównania. Toni Kroos uderzył z rzutu wolnego, a Guillermo Ochoa końcówkami palców sparował piłkę na poprzeczkę. Niemcy atakowali na początku drugiej połowy, a sporo zagrożenia sprawiał Joshua Kimmich - jednak prawy obrońca w ten sposób zaniedbywał swoje obowiązki defensywne, co starali się wykorzystać Meksykanie. W 57. minucie mogli wyprowadzić drugi cios. Hernandez jednak niedokładnie podał do Veli w znakomitej sytuacji.

Jednak Meksyk od okolicy 60. minuty skupił się głównie na obronie. Trener Juan Carlos Osorio zdecydował się zdjąć Carlosa Velę oraz Hirvinga Lozano, którzy sprawiali mnóstwo problemów Niemcom przy kontratakach.

Niedługo później w niezłej okazji spudłował Julian Draxler, tak samo i Timo Werner po zamieszaniu w polu karnym przy rzucie rożnym. W 70. minucie dobrą szansę miał Javier Hernandez po znakomitym podaniu z głębi pola, ale przegrał pojedynek z Matsem Hummelsem - gdyby go wygrał, stanąłby oko w oko z Manuelem Neuerem.

Chwilę później mocno z ostrego kąta uderzał debiutujący na mistrzostwach świata Marco Reus, ale nie trafił w bramkę. Groźnie zrobiło się na kwadrans przed końcem, ale Toni Kroos uderzył sprzed pola karnego tuż obok słupka.

Po 80. minucie Meksyk miał kilka groźnych okazji, ale niecelnie uderzał Miguel Layun. Niemcy grali bardzo ofensywnie i zostawiali bardzo dużo miejsca swoim rywalom na własnej połowie. Mistrzowie świata atakowali, ale nie stwarzali bardzo groźnych okazji, Ochoa bronił głównie proste strzały. W 89. minucie z dystansu huknął wprowadzony w końcówce Julian Brandt, ale piłka uderzyła o zewnętrzną część słupka! W końcówce do ataku poszedł nawet Manuel Neuer, ale nie dało to efektu!

Niemcy znaleźli się w trudnej sytuacji. Mają przed sobą jeszcze mecze ze Szwecją oraz Koreą Południową. Co ciekawe, trzech z czterech ostatnich mistrzów świata odpadało na kolejnym mundialu już w fazie grupowej. Niemcy mogą się jednak pocieszać, że w 2010 roku Hiszpania również przegrała pierwszy mecz (0:1 ze Szwajcarią), by potem cieszyć się z końcowego triumfu.

Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera