Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Shinji Okazaki może nie wystąpić na mundialu

Shinji Okazaki może nie zagrać na mundialu przez kontuzję łydki. To napastnik reprezentacji Japonii, grupowego rywala Polski.

Zawodnik Leicester City nie trenował przez ostatnie trzy dni. Doznał kontuzji w trakcie meczu sparingowego z Paragwajem (4:2) rozegranego w ramach przygotowań do MŚ 2018.

Niektóre media podawały, że Okazaki został już zastąpiony Takumą Asano z Arsenalu. Japońska federacja zaprzeczyła tym doniesieniom, ale 32-latek niemal na pewno nie zagra w pierwszym meczu z Kolumbią. Występy w starciach z Senegalem i Polską są jak na razie niepewne.

Dla Okazakiego to trzeci mundial. Wystąpił na MŚ 2010 oraz MŚ 2014. Początkowo wydawało się, że nie zostanie powołany na ten mundial. Zwolniony niedawno trener Vahid Halilhodzić nie stawiał na bardziej doświadczonych zawodników, ale zastępujący go Akira Nishino zdecydował się na powołanie Okazakiego.

Okazaki rozegrał w reprezentacji Japonii 113 spotkań, w których strzelił 50 goli. Polska zagra z Japonią w ostatniej, czwartej kolejce - 28 czerwca o 16.00.

Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera