Sport.pl

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Mecz Polska - Senegal. Saliou Ciss nie zagra z Polską! Zmiana w kadrze

Saliou Ciss, 28-letni obrońca reprezentacji Senegalu nie zagra na mistrzostwach świata w Rosji. Piłkarz Angers doznał kontuzji kostki i opuścił zgrupowanie. Jego miejsce w drużynie zajął Adama Mbengue z Caen.

Saliou Ciss doznał kontuzji w trakcie przygotowań do mistrzostw świata, ale poleciał z kadrą Senegalu do Rosji. Miał przejść szybką rehabilitację, ale okazało się, że nie zdąży dojść do pełnej sprawności. W niedzielę 28-letni lewy obrońca opuścił zgrupowanie.

Aliou Cisse, szkoleniowiec reprezentacji Senegalu zdecydował się na zmianę w 23-osobowej kadrze. Wszystko na niespełna 48 godzin przed meczem z reprezentacją Polski. Kontuzjowanego Cissa zastąpił Adama Mbengue, 24-latek z Caen. Ciss to jeden z kluczowych zawodników reprezentacji Senegalu. Na turnieju w Rosji miał zabezpieczyć lewą stronę defensywy.

Mbengue jest już w drodze do Rosji. Do zespołu Aliou Cisse ma dołączyć w niedzielę wieczorem. - Mbengue jest przygotowany do turnieju. Trenował w Rufisque, gdzie mieszka. Z powodu ramadanu trenował wyłącznie wieczorami - ujawnił Mansour Loum, doradca sztabu szkoleniowego w reprezentacji Senegalu.

Mecz Polska - Senegal odbędzie się w Moskwie (19.06). Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 17. Relacja w Sport.pl - To jest Twój LIVE.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (32)
Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Mecz Polska - Senegal. Adam Mbengue kontuzjowany! Zmiana w kadrze
Zaloguj się
 • info0

  Oceniono 3 razy 3

  Oj to się nie cieszcie za bardzo, bo Mbengue to dużo lepszy piłkarz niż Ciss -.-

 • ravesky

  Oceniono 1 raz 1

  Yyy... że niby Ciss był podstawowym piłkarzem? Ciekawe, bo tak naprawdę grał tylko wtedy, kiedy kontuzjowany był Sabaly...

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 3 razy 1

  "Mbengue jest przygotowany do turnieju. Trenował w Rufisque, gdzie mieszka. Z powodu ramadanu trenował wyłącznie wieczorami"

  A gdyby Mundial wypadł w czasie ramadanu to mecze graliby też tylko wieczorami?

 • starszy-65

  0

  Niby Senegal osłabiony ale nie takie potęgi na tych mistrzostwach nie mogły strzelić goli ! więc życzę naszym by trafiali do obcych bramek jak najczęściej oczywiście nie ciesząc się z dramatów naszych rzeczywistych i potencjalnych przeciwników na MŚ.

 • mind rule

  Oceniono 4 razy 0

  Drużyny z czarnej Afryki grają zazwyczaj na mundialu bez ładu i składu, jak Nigeria wczoraj. Polacy muszą po prostu wyjść i pokazać, że są lepszą drużyną, w przeciwnym wypadku nie mają czego szukać na takim turnieju.

 • patrze_na_was_z_gory

  Oceniono 2 razy -2

  Asfalt to proste stworzenie. Mecz z niegeria to pokazal. Kopa do przodu i potem z wywalonym jezorem malpiszona szukac dokad poleciala pilka. Zamiast planowania rozgrywki jest lubudubu wow wow wow. Pytanie czy polacy beda na tym samym poziomie malpy czy na poziomie Chorwacji.

 • 6nine9

  Oceniono 6 razy -2

  Jak decyzja niespelna 48 godzin przed meczem z Polską? Teraz gdy to piszę jest 49,5h do meczu a artykul wisi pewnie od rana. Durny redaktorek...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX