Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Bogdan Zając: Dziennikarze wywierają presję na piłkarzach

- Bardziej dziennikarze wywierają ją na zawodnikach, niż oni sami. Dla piłkarzy presja jest czymś normalnym - mówił Bogdan Zając, asystent selekcjonera, który pojawił się w Soczi na niedzielnej konferencji prasowej.

Bogdan Zając, Karol Linetty i Thiago Cionek spotkali się w niedzielę rano z dziennikarzami, by porozmawiać o...

... presji

Zając: - Bardziej dziennikarze wywierają ją na zawodnikach, niż oni sami. Dla piłkarzy presja jest czymś normalnym. Musi być, bez niej nie pojawi się adrenalina. Ale wszyscy potrafią nad nią zapanować. To codzienność, choć wiadomo, że mundial jest czymś wyjątkowym.

... odpoczynku

Cionek: - To też część naszej pracy. W hotelu mamy dużo udogodnień, ale nie możemy cały czas w nim siedzieć. Ważne jest, by zmieniać otoczenie. To pomaga. W sobotę mieliśmy fajny dzień - pojechaliśmy do delfinarium. Było nam to potrzebne, bo w piątek mieliśmy bardzo ciężki trening.

... rywalizacji

Linetty: - Rywalizacja jest duża. Na każdej pozycji jest po dwóch, trzech zawodników. Trener ma w kim wybierać, ale to dobrze. Tym bardziej że wszyscy jesteśmy nastawieni na ciężką pracę. Tylko to się liczy. Oczywiście czujemy atmosferę, oglądamy mistrzostwa, zachwycamy się innymi drużynami, ale to tylko dodatek. Każdy ciężko pracuje.

... Kamilu Gliku

Zając: - Kamil każdego dnia wykonuje kilkugodzinną pracę, nie tylko na boisku. Zaczyna wcześnie rano, ćwiczy także w czasie wolnym. Wzmacnia bark, intensywnie pracuje, by nadgonić stracony czas. Jest gotowy, by jechać do Moskwy [Polska zagra w Moskwie z Senegalem], sprawa jest otwarta.

... Brazylii

Cionek: - Mam duży sentyment do Brazylii, ale dla mnie liczy się tylko Polska... Chcecie coś więcej? OK, to świetny zespół, jeden z faworytów do zdobycia mistrzostwa. Ale to tyle... powtarzam: w tej chwili liczy się dla mnie Polska, najbliższy mecz z Senegalem.