Mistrzostwa świata 2018. Taksówka wjechała w kibiców z Meksyku

Około 10 osób, w tym kilku kibiców Meksyku zostało rannych w wypadku na ulicach Moskwy, bo w grupę ludzi wjechała taksówka. Kierowca został aresztowany.

Telewizja CCTV zamieściła w mediach społecznościowych filmik, na którym widać jak kierowca taksówki nagle przyśpiesza i wjeżdża w grupę ludzi, w tym kilku kibiców Meksyku. 

Kierowca próbował uciec z miejsca zdarzenia i w pogoń za nim ruszyli przechodnie. 28-letni Kirgiz został jednak aresztowany przez policję, w celu wyjaśnienia całej sytuacji. 

Kierowca tłumaczył się, że spędził 12 godzin za kierownicą i przypadkowo nacisnął pedał gazu. Do szpitala trafiło osiem osób, z których siedem jest w stanie dobrym, a jedna w stanie umiarkowanym.

Służby sprawdzają, czy incydent można nazwać atakiem terrorystycznym. Media zauważają, że wydarzyło się to niedaleko Placu Czerwonego, który był pełny turystów i i kibiców. 

- Wstępną przyczyną wypadku jest utrata kontroli nad pojazdem, kierowca został aresztowany i zabrany na posterunek policji - powiedział rosyjski MSW, dodając, że ta informacja "jest nadal weryfikowana" - dodaje Francja 24.

Można również zobaczyć wideo z miejsca zdarzenia, zawiera ono jednak drastyczne ujęcia. ZOBACZ