Sport.pl

Mistrzostwa świata 2018. Kibice Argentyny spotkali się z kibicami Peru na ulicach Moskwy. Oberwało... Chile

Kibice z Argentyny i Peru spotkali się na ulicach Moskwy, gdzie wspólnie tańczyli i śpiewali piosenki, głównie na temat Chile. Chilijczycy zareagowali mocno w komentarzach.

Argentyńczycy i Peruwiańczycy spotkali się na ulicach Moskwy, gdzie razem świętowali rozpoczęcie mundialu. Zjednoczeni kibice obu reprezentacji przygotowali sporo wspólnych piosenek, które robią teraz furorę w Internecie. Najbardziej oberwało się Chile, bo kraj nie jest lubiany w Ameryce Południowej. Mieszkańcy Chile są tam uznawani za snobów a swój kraj uważają jako lepszy od innych krajów wspólnoty południowo-amerykańskiej.

- Jesteśmy Argentyńczykami, jesteśmy Peruwiańczykami, ale nie Chilijczykami. - śpiewali. 

 

Od razu pojawiły się komentarze, które mocno krytykowały zachowanie kibiców obu reprezentacji. - Jestem Hiszpanem i zupełnie nie rozumiem tej krytyki w stronę Chile. Mówimy jednym językiem, razem jesteśmy mocniejsi niż osobno - pisał jeden z kibiców. 

W komentarzach pojawiło się także sporo  mocnych komentarzy związanych z migracjami. - Chilijczycy przyjeżdżają do Argentyny, żeby się uczyć i pracować, korzystają z darmowych usług medycznych. My jeździmy do Chile, żeby kupić tanie urządzenia. Chyba jasne, kto tu jest mniej potrzebny - pisali inni. 

- Zachowanie kibiców w Moskwie, to jest wstyd dla naszego kontynentu - odpowiadali inni.

Argentyna zremisowała swój pierwszy mecz na mundialu z Islandią (1:1), a Peru przegrało z Danią (0:1)

Studio Mundial Sport.pl - W Polu K #5. Messi chce dogonić kapitalnego Ronaldo. Wielkie kontrowersje w hicie mundialu

Najnowsze informacje

Komentarze (6)
Mistrzostwa świata 2018. Kibice Argentyny spotkali się z kibicami Peru na ulicach Moskwy. Oberwało... Chile
Zaloguj się
 • jagrab7

  Oceniono 1 raz 1

  No wiec wszystkie oburzone gamonie: Nikt nie lubi Chile bo - zaatakowali i zaanektowali terytorium Boliwii i Peru przejmujac m.in. jedna z najwiekrzych kopalni miedzi przy pomocy Angoli. I tym samym Angolom udostepnili np swoje lotniska w czasie wojny o Falklandy z Argentyna. Chyba wystarczy zeby wszystkich dookola wk...ic?

 • pelican13

  0

  W Brazylii raczej o Argentyńczykach mówi się, że to snoby, wrażliwi na swoim punkcie i buedni ludzie. Chile to kraj mały ale dobrze zorgsnizowany, czysty z potencjałem czego być może zazdroszczą sąsiedkie kraje. Pozdrawiam z już prawie zimowej Brazylii:)

 • Majmx

  Oceniono 2 razy 0

  MIeszkam prawie 30 lat w Ameryce Lacinskiej i nigdy nie zauwazylem by Chilijczyków uwazano za snobów, natomiast generalnie za takowych uwazani sa Argentynczycy. Jest nawet kawal: "Jaka jest definicja Ego"? Maly Argentynczyk którego wszyscy mamy w sobie".
  Pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX