Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Peru - Dania. Peruwiańczycy lepsi, ale nieskuteczni. Poulsen bohaterem Danii

Reprezentacja Danii pokonała Peru 1:0 w drugim meczu grupy C piłkarskich mistrzostw świata.

Była 59. minuta spotkania, kiedy jeden z nielicznych chwil zagapienia środkowej linii Peruwiańczyków wykorzystał Christian Eriksen. Pomocnik Tottenhamu poprowadził piłkę przez kilkanaście metrów i podał ją do lewej strony, gdzie doskonale znalazł się Yussuf Poulsen.

24-latek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Peru i spokojnym, płaskim strzałem zdobył jedyną bramkę w tym meczu. Bramkę na wagę trzech punktów dla Duńczyków.

Punktów, które zespół Age Hareide wywalczył w dużych bólach. Bo chociaż jedynego gola strzelili nasi eliminacyjni rywale, to trzeba podkreślić, że na boisku lepszym zespołem byli Peruwiańczycy. To oni stworzyli zdecydowanie więcej okazji bramkowych.

Najlepszą mieli tuż przed przerwą, kiedy po konsultacji VAR sędzia podyktował dla nich rzut karny. Na nieszczęście Peruwiańczyków z jedenastu metrów beznadziejnie pomylił się Christian Cueva, który posłał piłkę wysoko nad bramką. Chwilę wcześniej to on faulowany był w polu karnym przez Poulsena.

Dania, podobnie jak Francja, ma na swoim koncie trzy punkty w grupie C. Peru, tak samo jak Australia, na razie bez "oczka". W następnej kolejce Duńczycy zmierzą się z Australią (czwartek, 14.00), trzy godziny później Peruwiańczycy zagrają z Francją.

Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera

Mistrzostwa świata w Rosji - wszystkie mecze. Mecze Polaków

Terminarz mistrzostw świata w piłce nożnej. Faza grupowa i drabinka fazy pucharowej