Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Urugwaj - Egipt. Bilety zostały sprzedane, ale stadion świecił pustkami

Organizatorzy mundialu nie mogą być zadowoleni z frekwencji na stadionie w Jekaterynburgu podczas meczu Urugwaju z Egiptem (1:0).

Urugwaj długo się męczył, ale w końcówce spotkania dzięki bramce Gimeneza pokonał Egipt 1:0. I choć może nie był to mundialowy szlagier, to bilety na mecz miały zostać wyprzedane niemal w całości. FIFA informowała, że ponad 32 tysiące zostało sprzedanych, a stadion może pomieścić o tysiąc więcej. Jednak każdy kto oglądał to spotkanie, widział puste trybuny. Podobno około 6 tysięcy krzesełek było wolnych. FIFA jednak nie ma żadnego wytłumaczenia, co było przyczyną tak niskiej frekwencji.

Centralny Stadion w Jekaterynburgu

Budowa stadionu wysuniętego najdalej na wschód Rosji rozpoczęła się praktycznie dopiero w 2016 roku. Za bramkami stadionu zbudowano olbrzymie przenośne trybuny, które zostaną tutaj do zakończenia mistrzostw. Oba sektory są w stanie pomieścić po 6 tysięcy kibiców. Nad stadionem wisi potężny dach, który również nadaje niesamowity klimat, ale widoczność murawy pozostawia wiele do życzenia.

Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera

Terminarz mundialu (zobaczysz TU)