Sport.pl

Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Ałan Dzagojew przeszedł szczegółowe badania. Może już nie zagrać w fazie grupowej

Jeden z podstawowych zawodników reprezentacji Rosji, Ałan Dzagojew, który w czwartkowym meczu z Arabią Saudyjską (5:0) doznał kontuzji, w piątek przeszedł szczegółowe badania. Istnieje ryzyko, że piłkarz w fazie grupowej mundialu już nie zagra.

Dzagojew w meczu otwarcia mistrzostw świata grał zaledwie przez 23 minuty. Później boisko opuścił, ponieważ doznał kontuzji mięśniowej. W trakcie biegu zawodnik złapał się za udo, a następnie upadł na murawę. 

27-latek w piątek przeszedł szczegółowe badania, które wykazały naderwanie ścięgna podkolanowego. - Plan leczenia zostanie ustalony w ciągu kilkunastu najbliższych godzin - poinformowali przedstawiciele rosyjskiej reprezentacji.

Wstępne informacje mówią jednak o tym, że zawodnik może pauzować nawet dwa tygodnie. Jeżeli te doniesienia się potwierdzą, to Dzagojewa w fazie grupowej na boisku już nie zobaczymy. To fatalna informacja dla Stanisława Czerczesowa, ponieważ przed Rosją dwa trudne spotkania. 19 czerwca Sborna zmierzy się z Egiptem, a cztery dni później zagra z Urugwajem.

Bohater Czeryszew

W czwartkowym spotkaniu nieobecność Dzagojewa nie wpłynęła jednak negatywnie na grę Rosjan. Kontuzjowanego zawodnika zastąpił Denis Czeryszew, który później strzelił dwa gole.

>> Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Skomentuj:
Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Ałan Dzagojew przeszedł szczegółowe badania. Może już nie zagrać w fazie grupowej
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX