Sport.pl

MŚ 2018. Lekarz Bayernu Monachium dla Sport.pl: Ciało Lewandowskiego jest wolne od bólu. Czeka go świetny mundial

- Ostatnie tygodnie były dla Roberta Lewandowskiego wyjątkowo dobre, bo nie czuł żadnego bólu. Jestem pewny, że przed nim bardzo dobre mistrzostwa - mówi Sport.pl doktor Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt, legendarny lekarz reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium.

Sebastian Staszewski: Panie doktorze, czy polscy kibice powinni martwić się o zdrowie Roberta Lewandowskiego? Za nim bardzo ciężki sezon, choć nieco lżejszy, niż ten przed Euro 2016. Ale na początku zgrupowania naszej reprezentacji w Arłamowie Robert kilkukrotnie nie ćwiczył z kolegami trenując indywidualnie z naszymi fizjoterapeutami.

Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt: Gwarantuję, że Robert nie ma najmniejszych problemów. Ostatnie miesiące były dla niego wyjątkowo dobre. Jego ciało było praktycznie wolne od bólu. Nie tylko my opiekujemy się nim najlepiej jak się da, ale i on sam umie o siebie zadbać. Dlatego mogę uspokoić polskich kibiców: Robert jest gotowy do gry na mistrzostwach.

Co z jego kolanem? Wiemy, że od czasu do czasu Robert odczuwa w nim dyskomfort.

Na początku sezonu faktycznie mieliśmy drobne kłopoty, Robert odczuwał ból, musieliśmy dać mu trochę odpoczynku i czasu na regenerację. To było lewe kolano. W tej chwili nie ma najmniejszych obaw, że coś będzie nie tak. Nie mam kontaktu z polskimi fizjoterapeutami, ale rozmawiałem z Robertem i bardzo ich chwalił. Więc im ufam. Wy też powinniście.

W 2016 roku, tuż przed Euro, Robert był zmęczony, sam przyznał to zresztą na jednej z konferencji prasowych. „We Francji zabrakło świeżości” – powiedział. Teraz będzie inaczej? W drugiej części sezonu w Bayernie nie grał tak dużo, jak dwa lata temu.

Sądzę, że teraz nie będzie miał kłopotów ze zmęczeniem. Co więcej – wydaje mi się, że przed nim naprawdę świetny mundial. Będzie prawdziwym liderem waszej drużyny narodowej.

Która w ćwierćfinale mistrzostw teoretycznie może zagrać z Niemcami.

Wiem o tym. I życzę wam, abyście awansowali przynajmniej do ćwierćfinału. Ale musicie wiedzieć, że w tym roku mamy potwornie silną drużynę. I zamierzamy zajść znacznie dalej.

Ile bramek w Rosji strzeli Robert?

Tego nie wiem, ale ważne, żeby żadnej nie strzelił Niemcom!

Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera

Najnowsze informacje

Komentarze (9)
MŚ 2018. Lekarz Bayernu Monachium dla Sport.pl: Ciało Lewandowskiego jest wolne od bólu. Czeka go świetny mundial
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy 7

  "Będzie prawdziwym liderem waszej drużyny narodowej."

  zno siem chłop na piłce ...

 • dymomierz

  Oceniono 4 razy 2

  A co mówi lekarz kadry? Myślę, że ma lepsze informacje, bo za LR7 2 mecze i kupa treningów na zgrupowaniu.

 • ciagciulaciag

  Oceniono 4 razy 2

  Ciało wolne od bólu, a dusza???? Ja się pytam co z dusza?U spowiedzi był? Pozbył się wszystkich grzechów? Tylko wtedy całe jego jestestwo będzie mogło swobodnie hasać po murawie zadziwiając gawiedź sztuczkami rozmaitymi piłkę kopawszy!

 • nalesniku

  Oceniono 4 razy 2

  szamani przepedzili bole wszelakie z cialka lewandowskiego

 • dorotanna

  Oceniono 6 razy 2

  co na to fryzjer Roberta? czy jego włosy są w dobrej kondycji i wolne od bólu rozdwajających się, przesuszonych końcówek?

 • dank-a11

  Oceniono 1 raz 1

  Dmuchanie balonika ciag dalszy.

 • index_finger

  Oceniono 2 razy 0

  Ciało Lewandowskiego jest wolne od bólu i jak twierdzi ESPN, "obdarzone dwiema czarująco delikatnymi i precyzyjnymi stopami". A jak tam inne ciałka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX