Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Rosja - Arabia Saudyjska. Władimir Putin zadzwonił do Stanisława Czerczesowa podczas konferencji prasowej

Reprezentacja Rosji w pierwszym meczu mistrzostwa świata rozgromiła Arabię Saudyjską aż 5:0. W zachwyt wpadli nie tylko kibice Sbornej, ale również prezydent Władimir Putin, który zadzwonił do Stanisława Czerczesowa w trakcie konferencji prasowej, i złożył mu gratulacje.

- Trener przyznał, że dzwonił do niego prezydent, który złożył mu gratulacje i poprosił o przekazanie ich całej drużynie - powiedział Denis Czeryszew w rozmowie z dziennikarzem "AP", Robem Harrisem, który poinformował o całym wydarzeniu.

Czerczesow wyszedł z konferencji prasowej, aby odebrać telefon od Putina. Po powrocie na salę potwierdził, że dzwonił do niego prezydent.

Rosja przekonująco wygrała swój pierwszy mecz na mundialu, czym uspokoiła nastroje fanów w całym kraju. Wcześniej kibice krytykowali zespół Czerczesowa za bardzo słabą grę w sparingach. Teraz drużyna ma jednak rozpocząć zwycięski marsz. Rosjanie swój cel minimum mają bardzo ambitny, jest nim bowiem dotarcie do półfinału.

Więcej o: