Julen Lopetegui zaprezentowany w Realu Madryt. Znaczące słowa trenera

Julen Lopetegui został oficjalnie nowym trenerem Realu Madryt. Prezentacja 51-letniego szkoleniowca odbyła się dzień po tym, jak został on zwolniony ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Hiszpanii.

Lopetegui do porozumienia z Królewskimi doszedł kilka dni temu. I właśnie ze względu na podpisanie umowy z Realem, trener został zwolniony z posady selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Decyzja hiszpańskiej federacji piłkarskiej zaskoczyła wszystkich, łącznie z trenerem, który planował poprowadzić zespół La Roja na mundialu w Rosji, a dopiero później rozpocząć współpracę z madrycką drużyną.

Ze względu na zwolnienie Lopeteguia, i zastąpienie go Fernando Hierro, władze Realu zdecydowały się przyspieszyć oficjalną prezentację nowego szkoleniowca, która odbyła się w czwartek o 19:00, tuż po zakończeniu meczu otwierającego mistrzostwa świata w Rosji.

Podczas spotkania z dziennikarzami 51-latek bardzo emocjonalnie wypowiedział się na temat wydarzeń z ostatnich dni.

- Wczoraj [w środę, kiedy doszło do zwolnienia] był najsmutniejszy dzień w moim życiu, od śmierci mojej matki. Dzisiejszy dzień jest już jednak najszczęśliwszy - powiedział Lopetegui na oficjalnej konferencji prasowej Realu.

- Ogłosiliśmy podpisanie kontraktu z Julienem jeszcze przed startem mundialu, by uciąć wszelkie spekulacje - skomentował prezes Realu, Florentino Perez.

Najnowsze informacje