Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Egipt - Urugwaj. Mohamed Salah będzie gotowy na pierwsze spotkanie

Mohamed Salah będzie gotowy na pierwsze spotkanie reprezentacji Egiptu na mistrzostwach świata w Rosji. Faraonowie w piątek (15 czerwca) zagrają z Urugwajem.

- Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to Mohamed zagra w piątek. Jestem pewien, że będzie na murawie. Fizjoterapeuci wykonali świetną pracę, dzięki której Salah nie będzie się bał gry z Urugwajem - zdradził trener Egipcjan, Hector Cuper.

Przypomnijmy, że Salah doznał kontuzji barku w finale Ligi Mistrzów, w którym jego Liverpool przegrał 1:3 z Realem Madryt. Piłkarz ucierpiał w starciu z Sergio Ramosem. Początkowo jego występ na mundialu stał pod dużym znakiem zapytania, ale 25-latek bardzo szybko wrócił do zdrowia.

Ofensywny zawodnik The Reds to największa gwiazda reprezentacji Egiptu, która na mistrzostwach zagra z Rosją, Arabią Saudyjską i Urugwajem. Trener Faranów liczy nba to, że Salah poprowadzi jego zespół do sukcesu, a sam indywidualnie będzie jedną z największych gwiazd MŚ. - Może zostać królem strzelców mistrzostw i jednym z najlepszych piłkarzy turnieju - stwierdził Cuper.

>> Terminarz i drabinka mistrzostw świata w Rosji