Mundial 2018. Hiszpańska federacja zaskoczona decyzją Lopeteguiego. Selekcjoner zostanie zwolniony?

Hiszpańska federacja jest zaskoczona decyzją Julena Lopeteguiego, który został ogłoszony we wtorek nowym trenerem Realu. Do tego stopnia, że selekcjoner "La Furia Roja" może stracić pracę.

Wiele osób było mocno zaskoczonych nazwiskiem trenera, który został nowym szkoleniowcem Realu Madryt. W prasie przewijały się nazwiska Antonio Conte, Maurizio Sarriego czy Mauricio Pocchetino. We wtorek "Królewscy" ogłosili, że w przyszłym sezonie miejsce Zinedine Zidane'a zajmie Julen Lopetegui, czyli selekcjoner reprezentacji Hiszpanii.

W mediach początkowo pojawiały się informacje, jakoby 52-letni szkoleniowiec przy przedłużaniu umowy z federacją do 2020 roku, zastrzegł sobie, że jeżeli otrzyma propozycję od Realu Madryt, to prezes tamtejszego związku piłki nożnej nie będzie robił problemów.

Okazuje się jednak, że Luis Rubiales (prezes hiszpańskiej federacji piłkarskiej) nic nie wiedział o negocjacjach selekcjonera z "Królewskimi" i czuje się zdradzony przez Lopeteguiego. Sytuacja jest na tyle poważna, że sugeruje się, iż nowy szkoleniowiec Realu nawet może zostać zwolniony z posady trenera reprezentacji.

Kibice na całym świecie na pewno zastanawialiby się nad sensem takiego ruchu w tym momencie. Wszak mówimy o zwolnieniu selekcjonera na dzień przed rozpoczęciem mundialu i na dwa dni przed pierwszym meczem "La Furia Roja" z Portugalia (15 czerwca, godz. 20).

Prezes hiszpańskiej federacji jak na razie nie skomentował doniesień. We wtorek na pytania dziennikarzy odpowiadał jedynie, że  „To nie jest moment na rozmowę, ale podejmiemy najlepszą decyzję dla reprezentacji. Zachowamy się odpowiedzialnie”.

W środę przed południem (ok. godz. 11) ma odbyć się oficjalna konferencja selekcjonera oraz prezesa Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, na której ma zostać ogłoszona najbliższa przyszłość nowego trenera Realu. Według nieoficjalnych informacji, jeżeli Rubiales zdecyduje się zwolnić selekcjonera, to obowiązki Lopeteguiego przejmie dyrektor sportowy reprezentacji, Fernando Hierro.

Bramki, typy, wyniki, najszybsze newsy. Nowa aplikacja Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

Najnowsze informacje