Mistrzostwa świata 2018. Polska - Senegal. Wojciech Szczęsny czy Łukasz Fabiański? Informacja o pierwszym bramkarzu w dniu meczu

- Piłkarze dowiedzą się wcześniej. Kilka dni przed meczem z Senegalem, ale dziennikarze i kibice poznają pierwszego bramkarza półtorej godziny przed spotkaniem - zapowiedział Adam Nawałka.

Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny rozegrali po 45 minut w meczach z Chile i Litwą. Adam Nawałka nie dał jasnego sygnału, kto będzie numerem jeden na turnieju w Rosji. Selekcjoner chce mieć obydwu bramkarzy w gotowości.

- Decyzję podejmę w Rosji. Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny dowiedzą się wcześniej, kilka dni przed meczem z Senegalem. Dziennikarze i kibice poznają pierwszego bramkarza wraz z ogłoszeniem składu na pierwszy mecz mistrzostw świata w Rosji – powiedział Nawałka po meczu z reprezentacją Litwy.

Selekcjoner skomentował również powrót do drużyny Kamila Glika. - To dla nas pozytywna informacja. Jego hart ducha, dążenie, by wrócić do kadry jest wyjątkowa. Niejeden przy takim urazie nie miałby szans. Charakter Kamila jest fantastyczny. Rehabilitacja przebiegała bardzo szybko. Po dzisiejszej konsultacji lekarskiej otrzymałem krótki raport, interesowało mnie tylko, czy będzie gotowy na ostatni meczu fazy grupowej. To mistrzostwa świata i wszyscy jadą tam po to, by walczyć od pierwszej do ostatniej minuty. Ważna jest dla mnie cała kadra, ale Glik wykonał tytaniczną pracę. Liczę, że będzie procentować. Za osiem dni ma wrócić do treningów typowo piłkarskich – zapowiedział selekcjoner.

I dodał: - Jestem zupełnie spokojny o przygotowanie mentalne, o to jak zawodnicy podejdą do mistrzostw. Na każdym zgrupowaniu atmosfera jest fantastyczna. Nie liczy się tylko to, co na boisku, na treningu, ale też to, co poza. Wypracowaliśmy przez kilka lat odpowiednią atmosferę, klimat do tego, by w trudnych sytuacjach wspierać się i nie doprowadzać do niezadowolenia, które mogłoby zburzyć wewnętrzny spokój. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. U nas to świetnie działa – podsumował Adam Nawałka.

Więcej o:

Najnowsze informacje