Mistrzostwa świata 2018. Senegal nie wygrał czterech ostatnich spotkań. O kryzysie jednak nikt nie mówi

Reprezentacja Senegalu nie wygrała czterech ostatnich spotkań. Mimo to nikt nie mówi o kryzysie i weryfikacja umiejętności przyjdzie podczas mundialu.

Reprezentacja Polski rozpoczyna zmagania mundialowe 19 czerwca spotkaniem z Senegalem. Część kibiców "biało-czerwonych" ma obawy związane z tym pojedynkiem. Jak kadra Adama Nawałki spisze się na tle zespołu afrykańskiego? Jak zagramy w obronie itd. Czy jednak te obawy są uzasadnione?

Patrząc się z punktu widzenia czysto statystycznego oraz poprzednich spotkań, nie. Senegal ma bardzo duże problemy z wygrywaniem. Zawodnicy Aliou Cisse nie wygrali czterech ostatnich spotkań. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie ranga przeciwników. Owszem piłkarze z Afryki grali z Chorwacją (0:1) czy Bośnią i Herzegowiną (0:0), ale także z Uzbekistanem (0:0) i Luksemburgiem (0:0). Zaledwie 2 bramki strzelone w tych czterech pojedynkach na pewno nie przynoszą chluby piłkarzom Cisse.

- Oczywiście, nigdy nie można mówić, że porażka to coś dobrego, jednak z tego meczu można wyciągnąć i pozytywne wnioski. Gdybyśmy mieli trochę szczęścia, mogliśmy rozstrzygnąć to spotkanie na naszą korzyść - powiedział były reprezentant Senegalu, Amara Traore, cytowany przez WP Sportowe Fakty.

Kolejną sprawą jest to, że piłkarzom z Afryki bardzo rzadko udaje się wygrać na rozpoczęcie zmagań mundialowym. Patrząc na inauguracyjne występy na mundialu wszystkich drużyn z "czarnego kontynentu" w tym wieku, to tylko trzy spotkania zostały wygrane przez zespoły ze strefy CAF: Senegal w 2002 roku z Francją (1:0), Ghana w 2010 roku z Serbią (1:0) oraz Wybrzeże Kości Słoniowej w 2014 roku z Japonią (2:1). Kibice reprezentacji Polski na pewno liczą, że zawodnicy Cisse na inaugurację mundialu 2018 nie odniosą zwycięstwa z ekipą Adama Nawałki i zła passa afrykańskich drużyn zostanie podtrzymana.

Senegalczycy będą mieli jednak jeszcze szansę na poprawienie humorów przed wylotem do Rosji. W poniedziałkowe popołudnie Afrykanie zagrają z Koreą Południową, z którą mierzyli się już w marcu Polacy. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie "biało-czerwoni" wygrali 3:2.

Polska - Litwa. Kiedy i o której? Gdzie transmisja spotkania?

Więcej o: