Sport.pl

Mistrzostwa świata 2018. Kolejny sędzia nie pojedzie na mundial. Za łapówkę

BBC ujawniło dowody, po którym sędzia Aden Range Marwa został wykluczony przez FIFA z mundialu w Rosji. Kenijski arbiter przyjął 600 dolarów łapówki.

41-letni Kenijczyk został wykreślony z listy sędziów na mistrzostwa świata w Rosji po tym, jak BBC ujawniło wideo, na którym arbiter przyjmuje łapówkę. Do zdarzenia doszło podczas Mistrzostw Narodów Afryki w styczniu tego roku. Marwa, będący sędzią VAR, przyjął 60 tysięcy szylingów kenijski (600 dolarów) od ghańskiego działacza. Działaczem tym okazał się dziennikarz przedstawiający się jako Anas Aremeyaw Anas (dziennikarz nie chciał zdradzić prawdziwej tożsamości).

Zobacz wideo

Kenijczyk na rosyjskim mundialu miał pełnić rolę sędziego liniowego, ale na własną prośbę został wykreślony z listy przez FIFA. Za występ na mundialu otrzymałby od FIFA 25 tysięcy dolarów plus 2 tysiące za każde spotkanie, w którym miał wziąć udział.

Według ghańskiego dziennikarza to dopiero początek wielkiej afery. Anas przez dwa lata prowadził śledztwo dotyczące korupcji w afrykańskiej piłce i ma dowody obciążające ponad 100 sędziów i działaczy.

Aden Range Marwa to drugi arbiter wykluczony z mistrzostw świata w Rosji. W połowie maja FIFA wykreśliła z listy Fahada Al Mirdasiego. Za próbę ustawienia finału Pucharu Króla Arabii Saudyjskiej, sędzia został dożywotnio zawieszony w swoim kraju.

Pełny terminarz mundialu w Rosji

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (35)
Mistrzostwa świata 2018. Kolejny sędzia nie pojedzie na mundial. Za łapówkę
Zaloguj się
 • kaktus118

  Oceniono 7 razy 7

  Ciekawe jak ruscy będą sędziowani. Coś czuję, że powtórzą sukces Koreańczyków.

 • Weronika Rak

  Oceniono 8 razy 4

  O jejku zlapali jakaś płotkę do tego biedaka i idiotę, a co z grubymi rybami? W przeciwieństwie do kolegów po fachu działał na własną rękę a tego fifa nie wybacza. Tylko oni mogą ustawiać mecze, sędzia ma współpracować i ustawiać wedle zaleceń FIFA

 • smieciposieci

  Oceniono 3 razy 3

  strasznie tani ci afrykańscy sędziowie

 • kuba161048

  Oceniono 2 razy 2

  Tam tylko ryby nie biorą .

 • koenzymq10

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ktoś ma jeszcze złudzenia, jak ci ludzie z Afryki są ukształtowani? Całe życie uczą się brać u siebie i załatwiać wszystko za łapówy, potem przyjeżdżają jako uchodźcy ekonomiczni do Europy i co? I pobierają zasiłek socjalny, formę łapówki . Za co? Za umowę z panstwem, że oni niby będą szukać pracy. Panstwoo im daje łapówę, to wiadomo, że przyjmą lekką rąsią!

 • rownowaznik

  Oceniono 1 raz 1

  Powinien powiedzieć, że zrobił to z miłości i miałby spokój. Jak niejaka Sawicka.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 1

  Marwa kuć!

 • robi2009

  0

  To tylko jedna czarna (pardon) owca...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX