FIFA chciała wykluczyć Maroko z kandydowania do organizacji mundialu

"Welt am Sonntag" informuje, że dwa miesiące przed wyborem gospodarza mistrzostw świata w 2026 roku FIFA chciała zmienić kryteria kandydowania. Mogłoby to oznaczać wyeliminowanie z gry Maroko.

W grze o organizację mundialu w 2026 jest Maroko oraz Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk, które złożyły wspólną kandydaturę. 

Faworytem do organizacji wydają się być państwa z Ameryki Północnej, ale niektóre plotki mówią o tym, że Maroko też jest w stanie zgromadzić większość głosów, a te mogą dać zwycięstwo w batalii o mundial w 2026 roku. 

Niemiecka gazeta donosi, że FIFA optująca za kandydaturą zza oceanu chciała zmienić kryteria wyboru. Zgodnie z propozycją nowych przepisów, kandydat miał mieć sześć nowoczesnych aren. Wiadomo, że to zdyskwalifikowało by Maroko, które ma tylko pięć takich stadionów. 

Ostatecznie jednak FIFA zdecydowała się nie zmieniać przepisów i kandydatom wystarczą zaledwie cztery nowo zbudowane areny, co oznacza, że Maroko nadal jest w grze o mundial. 

Najbliższe mistrzostwa świata zostaną zorganizowane w Rosji, a mundial w 2022 roku odbędzie się w Katarze. Co interesujące, MŚ 2026 będą pierwszymi, na których wystąpi aż 48 drużyn