FIFA zaprezentowała bilety na mistrzostwa świata. Przydzielono już 1,7 mln wejściówek!

69 dni przed otwarciem mistrzostw świata w Rosji FIFA zaprezentowała projekt biletów na mundial. Kilka dni wcześniej kibice otrzymali 400 tys. wejściówek. Łącznie piłkarska federacja przydzieliła na czerwcowy turniej aż 1 698 049 kart wstępu

Jak można przeczytać w komunikacie FIFA, na każdym bilecie znajdą się najważniejsze dla kibica informacje: jego imię i nazwisko, nazwa i mapa stadionu, data meczu, kategoria biletu, godzina rozpoczęcia spotkania i czas otwarcia bramek. Te będą gotowe do przyjęcia fanów już na trzy godziny przed każdym spotkaniem. Wyjątkiem będą mecze otwarcia i finał. Wtedy kibice będą mogli znaleźć się na trybunach już cztery godziny przed pierwszym gwizdkiem!

Fun tylko z FAN ID

Bilety tradycyjnie zostały zabezpieczone przed fałszerstwem kodem kreskowym i specjalnym hologramem. Nowością jest personalizacja połączona z obowiązkiem posiadania FAN ID. Według informacji przekazanych Sport.pl przez rzecznika PZPN Jakuba Kwiatkowskiego, tym razem nie będzie możliwości „wolnej” sprzedaży zakupionych wejściówek. Ta odbędzie się poprzez platformę, która zostanie uruchomiona na stronie FIFA.com. Wszystko po to, aby zlikwidować handel liczących na odsprzedawanie kart wstępu z zyskiem tzw. „koników”.

– Każdy kibic, który będzie chciał wejść na stadion, będzie musiał posiadać FAN ID, czyli dokument na którym będzie jego imię, nazwisko, zdjęcie. Jeżeli dane nie będą zgadzać się z tymi na biletach, stewardzi nie będą wpuszczać na stadion – tłumaczy Kwiatkowski.

Rozdano 1,7 mln biletów

Zainteresowanie meczami mistrzostw przekracza najśmielsze oczekiwania. Od 5 grudnia 2017 roku, gdy ruszyła druga faza sprzedaży, zamówiono 2,3 mln wejściówek, a tylko w ciągu pierwszych 24 godzin złożono ponad milion wniosków. Do ostatniego dnia stycznia kibice z całego świata mogli ubiegać się o karty wstępu na wszystkie mecze, z wyjątkiem meczu otwarcia i finału. W kolejnych turach przyznano najpierw 735 168, następnie 568 448, aż w końcu 394 433 biletów. Łącznie daje to imponującą liczbę 1 698 049! O podziale zadecydowało losowanie, bo liczba chętnych przekroczyła liczbę dostępnych biletów.

Ostatni etap sprzedaży rozpocznie się 18 kwietnia o godz. 12 czasu moskiewskiego. Kibice będą mogli kupować wolne wejściówki – jeśli te w ogóle będą – na zasadzie „last minute”.

Polska w grupie H zmierzy się z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Pierwszy mecz rozegramy w Moskwie z Senegalem (19 czerwca, 17:00), następnie w Kazaniu zmierzymy się z Kolumbią (24 czerwca, 20:00) i w Wołgogradzie z Japonią (28 czerwca, 16:00).

Więcej o: