MŚ 2018. Japonia przegrała z Ukrainą

Reprezentacja Japonii przegrała z Ukrainą 1-2 w meczu towarzyskim rozegranym w belgijskim Liege. Japonia to rywal reprezentacji Polski na MŚ 2018.

Ukraińcy objęli prowadzenie w 21. minucie po samobójczym trafieniu Naomichiego Uedy, od którego odbiła się piłka po strzale Jarosława Rakickiego.

Tuż przed przerwą wyrównał Tomoaki Makino po uderzeniu głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ukraina wygrała dzięki po golu Ołeksandra Karawajewa - nie byłoby go, gdyby nie rajd Jewhena Konopljanki, który ograł dwóch rywali.

Reprezentacja Japonii to grupowy rywal Polski na mistrzostwach świata 2018 w Rosji. W tej grupie grają także Kolumbia i Senegal. W poprzednim sparingu Japonia zremisowała 1-1 z Mali po golu w ostatniej minucie.