MŚ 2018. Adam Nawałka traci piłkarza. Damian Kądzior opuszcza zgrupowanie reprezentacji Polski

Damian Kądzior opuszcza zgrupowanie reprezentacji. Uraz, którego doznał w sobotnim meczu ligowym nie jest groźny, ale jego leczenie potrwa około tygodnia. Wyklucza to jego udział w meczach z Nigerią i Koreą Południową - poinformował na Twitterze rzecznik reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski.

- W ligowym meczu z Koroną stłukł mocno mięsień uda. Nasz lekarz oceni, jak poważny to uraz - stwierdził selekcjoner Adam Nawałka w trakcie niedzielnej konferencji prasowej. W poniedziałek rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski poinformował, że pomocnik Górnika Zabrze opuszcza zgrupowanie.

Do kadry Nawałki Kądzior był już zapraszany jesienią, ale jeszcze w niej nie zadebiutował. Nie wiadomo, czy selekcjoner dowoła kogoś w jego miejsce. Pierwsze tegoroczne zgrupowanie rozpoczęło się w poniedziałek. Potrwa tydzień - w tym czasie piłkarze Nawałki zagrają dwa towarzyskie mecze. W piątek, 23 marca, z Nigerią we Wrocławiu i cztery dni później na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Koreą Południową.

Nawałka 23-osobową kadrę, która poleci na mundial, ogłosi 5 czerwca. Przed wylotem, 8 czerwca, Polacy zagrają towarzysko w Poznaniu z Chile, a cztery dni później, w ostatnim sparingu przed mistrzostwami, zmierzą się z Litwą - spotkanie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Pierwszy mecz na mistrzostwach świata Polska zagra 19 czerwca w Moskwie z Senegalem. Pięć dni później w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią, a 28 czerwca z Japonią w Wołgogradzie.

Więcej o: