Rosja: Brytyjskie media prowadzą przeciw nam negatywną kampanię

Według Rosjan brytyjskie media mają za zadanie rozpętanie negatywnej kampanii przed tegorocznymi mistrzostwami świata w piłce nożnej. Co ciekawe, nie jest to opinia dziennikarzy czy kibiców, ale Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

MSZ Rosji twierdzi, że brytyjskie media otrzymały odgórny nakaz przekazywania treści na konkretne tematy – takie, które niszczą reputację organizatorów mundialu. Chodzi przede wszystkim o krytykę obiektów, na których będą rozgrywane mecze oraz brak potrzebnej infrastruktury. Dodatkowo jest mowa o niebezpieczeństwie ze strony miejscowych kibiców, złym działaniu organów ścigania czy niezapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa przyjezdnym.

Oficjalne stanowisko w tej sprawie wyraziła przedstawicielka rosyjskiego MSZ, Maria Zacharowa. Dosadnie oskarżyła Wielką Brytanię o spisek.

- Brytyjskie media mają nakaz tworzenia negatywnego tła wokół piłkarskich mistrzostw świata. Jesteśmy pewni, że istnieje medialna kampania mająca na celu jak największą krytykę imprezy w naszym kraju. Chodzi dokładnie o dziennikarzy z Wielkiej Brytanii – powiedziała.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca 2018 roku.

Zobacz wideo