Dziwna decyzja FIFA. Kolumbijczyk zawieszony, ale na mundialu zagra

Edwin Cardona został zawieszony przez FIFA na pięć spotkań. To kara za rasistowskie gesty wykonywane w kierunku Koreańczyków. Problem w tym, że skrzydłowy reprezentacji Kolumbii ominie jedynie mecze towarzyskie, ale podczas przyszłorocznego mundialu będzie mógł zagrać z Polską.

Miesiąc temu Korea nieoczekiwanie wygrała towarzyskie spotkanie z Kolumbią 2:1. Więcej niż o samym meczu, pisano o sytuacji z Cardoną, który podczas jednej z boiskowych szarpanin zaczął pokazywać w kierunku przeciwników gest skośnych oczów, co zostało odebrane jako rasistowskie zachowanie.

FIFA zawiesiła go na pięć spotkań. Kara mogłaby zostać uznana za surową, gdyby nie fakt, że nie obejmuje ona mistrzostw świata!

Cardona nie ominie spotkania na mundialu z Japonią, ponieważ interpretacja FIFA zakłada, że MŚ trwają od początku eliminacji, więc skoro doszło do przekroczenia przepisów podczas sparingu, kara odnosić będzie się tylko do towarzyskich starć.

Kolumbia przed mundialem planuje rozegrać cztery mecze towarzyskie. Najbliższy odbędzie się w marcu z Francją.

Reprezentacja Polski zmierzy się w grupie H z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Skrzydłowy Boca Juniors występuje w reprezentacji od 2014 roku. Od tamtej pory uzbierał łącznie 25 występów, w których strzelił cztery gole.