Kolumbia zagra hitowy mecz towarzyski z Francją

Reprezentacja Kolumbii, która w czerwcu zmierzy się z Polską w meczu fazy grupowej mistrzostw świata w Rosji, na początku przyszłego roku rozegra hitowe spotkanie towarzyskie. Rywalem drużyny Jose Pekermana będzie Francja.

Dla Kolumbijczyków spotkanie towarzyskie z reprezentacją Francji będzie jednym z najpoważniejszych sprawdzianów przed przyszłorocznym mundialem. Zespół z Ameryki Południowej zmierzy się z Trójkolorowymi na Stade de France.

Jose Pekermanowi bardzo zależało na rozegraniu meczu towarzyskiego z silnym europejskim rywalem, aby odpowiednio przygotować się do mundialowego starcia z biało-czerwonymi. Francuzi nie będą jednak jedynym marcowym sparingpartnerem Kolumbijczyków. - Federacja szuka jeszcze drugiego rywala w marcowym terminie FIFA. Spekuluje się, że będzie to kolejny zespół z Europy - podaje gazeta "El Tiempo".

W marcu swoje mecze towarzyskie rozegra również reprezentacja Polski. Na razie nie wiadomo z kim zmierzy się drużyna Adama Nawałki, ale najprawdopodobniej będą to drużyny z Afryki i Azji. W gronie potencjalnych przeciwników wymienia się m.in. Nigerię i Koreę Południową.

Więcej o: