MŚ 2018. Włosi jednak zagrają na mundialu? Absurdalna teoria tamtejszych mediów

Dziennikarze gazety "Libero" podają informacje, z których wynika, że reprezentacja Peru może zostać wykluczona z przyszłorocznych mistrzostw świata. Włoskie media widzą w tym szansę swojej reprezentacji, która według nich może zająć miejsce zdyskwalifikowanej drużyny - ale to bezsensowne przypuszczenia.

Według gazety, w Peru powstał projekt zakładający przeniesienie peruwiańskiego związku piłki nożnej pod kontrolę państwa. Czegoś takiego nie dopuszczają jednak władze FIFA, według których przepisy jasno mówią o tym, że federacje piłkarskie muszą być niezależnymi organami.

Jeżeli projekt zostanie zrealizowany, drużyna narodowa Peru zostanie zawieszona, a to automatycznie poskutkuje wykluczeniem z przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji

Włoskie media z "La Gazetta dello Sport"na czele twierdzą, że miejsce Peru na mundialu mogłaby zająć właśnie kadra Azzuri, która kilka tygodni temu przegrała swój dwumecz barażowy ze Szwecją (0-1, 0-0).

Jest to jednak absurdalna teoria. Ewentualny udział reprezentacji Włoch, która po zwolnieniu Giampiero Ventury pozostaje bez trenera, będzie jednak zależał od wielu czynników. Przepisy mówią bowiem, że w takiej sytuacji pierwszeństwo wejścia na turniej ma drużyna z tej samej strefy, w tym przypadku z CONMEBOL, a to oznaczałoby miejsce przyznane Nowej Zelandii, która walkę o udział w mundialu przegrała w barażach... z Peru. Drugą w kolejności drużyną byłaby kadra Chile, która zajęła szóste miejsce w eliminacjach w Ameryce Południowej.

Więcej o: