Reprezentacja. Polska spadła w rankingu FIFA

Reprezentacja Polski spadła w najnowszym rankingu FIFA na siódme miejsce. Biało-czerwoni zostali wyprzedzeni przez Hiszpanię.

W ostatnich miesiącach reprezentacja Polski przyzwyczaiła kibiców do ciągłych awansów w rankigu FIFA. Po eliminacjach do MŚ w Rosji biało-czerwoni zajmowali szóstą pozycję, dzięki czemu 1 grudnia podczas losowania fazy grupowej przyszłorocznego mundialu znajdą się w pierwszym koszyku.

Po listopadowych meczach towarzyskich nasza reprezentacja zaliczyła jednak pierwszy od dawna spadek. Bezbramkowy remis z Urugwajem, a także porażka z Meksykiem (0-1) sprawiła, że kadra prowadzona przez Adama Nawałkę przesunęła się w dół o jedną lokatę na rzecz Hiszpanii, która zremisowała z Rosją (3-3). Mogło być jeszcze gorzej, ale na szczęście Francuzi mający szansę na wyprzedzenie Polski, zremisowali z Niemcami.

Gdyby jednak Polacy swoje ostatnie sparingi wygrali, bardzo prawdopodobny byłby nawet awans na czwartą pozycję. W listopadowych starciach zabrakło jednak kluczowych zawodników, w tym Roberta Lewandowskiego.

W pierwszej dziesiątce rankingu spadek poza Polską zaliczyły również reprezentacje Francji i Chile. Liderem są Niemcy, za ich plecami znajdują się Brazylijczycy, a podium zamykają Portugalczycy.

Najlepsza "10" rankingu FIFA:

1. Niemcy

2. Brazylia

3. Portugalia

4. Argentyna

5. Belgia

6. Hiszpania

-----------------------------------------------

7. Polska 

-----------------------------------------------

8. Szwajcaria

9. Francja

10. Chile

Więcej o: