Adam Nawałka komentuje grę Polaków. ''Jestem zadowolony z debiutantów''

Reprezentacja Polski zremisowała bezbramkowo w meczu towarzyskim z Urugwajem. - Moja ocena meczu jest pozytywna. Zremisowaliśmy z mocnym rywalem - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Adam Nawałka.

Adam Nawałka wypowiedział się dla Telewizji Polskiej. Szkoleniowiec był bardzo zadowolony ze zmiany taktyki. Trener zauważył jedną ciekawą rzecz, która daje duże możliwości naszej kadrze

Zagraliśmy 3-4-3 i jestem zadowolony z tego, jak to wyglądało. To ustawianie daje nam wiele możliwości, bo możemy przejść do 4-4-2 lub 3-5-2 robiąc tylko jedną zmianę. Mecz dał nam wiele materiału szkoleniowego. Mamy co analizować - mówił Nawałka dla TVP

- Nie było widać tremy po nowych zawodnikach. Wszystkich muszę pochwalić. Brawa za konsekwencje i realizację założeń technicznych. Było wiele faz gry na wysokim poziomie. Staraliśmy się kontrolować grę - dodawał trener.

Nawałka odniósł się również do nowych zawodników, którzy zagrali bardzo przyzwoicie. - Jestem zadowolony z debiutantów. Zaprezentowali się obiecująco. Dużo dobrych interwencji. Myślę, że Jarek Jach to ciekawy zawodnik, miał sporo dobrych interwencji.

Szkoleniowiec odniósł się również do gry Góralskiego, który miał przed sobą poważny test. - Góralski zagrał bardzo dobre spotkanie. Zagrał z charakterem. Dobrze prezentował się pod względem mobilności. To bardzo ambitny zawodnik. Zasłużył również na pochwałę - komentował trener.

Więcej o: